Τίτλοι τέλους για τον Φίλιππο - Έχασε μέσα στην ΧΑΝΘ με 81-70

Ήττα για την ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας απο την ΧΑΝΘ με σκορ 81-70 για την 28η αγωνιστική της Β' Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα της Βέροιας δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει την ΧΑΝΘ, η οποία απο το ξεκίνημα του παιχνιδιού είχε τον έλεγχο. Προηγήθηκε στο 12' με 29-26 και στο ημίχρονο 44-38. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στο 25ο λεπτό με 61-46 και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Καλύτεροι παίκτες για την ομάδα του Δημήτρη Γκίμα ο Κοθράς με 25 πόντουε και ο Σιόλογκας με 14 πόντους.

Διαιτητές: Ζαχαρής-Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα: 25-23, 44-38, 72-56, 81-70

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 3 (10 ασ.), Αμπατζάς 7, Βλάχος 3 (1), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 21 (5), Ερμείδης Π. 13 (3), Γεωργάκης 8, Μελίδης 4 (1), Λευκαδίτης 18 (2).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης, Τσούκας 9 (1), Βάλλιος 9 (1), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 25, Σιόλογκας 14, Θεοδωρίδης 4.