Πρόκριση στον τελικό για τον ΑΟΚ Βέροιας!

ΓΑΣ Έδεσσας - ΑΟΚ Βέροιας: 58-73
Δεύτερη νίκη για τον ΑΟΚ Βέροιας στη σειρά των ημιτελικών της Α ΕΚΑΣΚΕΜ, η οποία και του δίνει το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό της κατηγορίας. Η ομάδα του Θωμά Τούσα επικράτησε με 73-58 στο Κλειστό της Έδεσσας και με σκορ 2-0, προκρίνεται στην τελική φάση των Play Off, εκεί που θα αντιμετωπίσει τον ΦΟ Αριδαίας, που κέρδισε για δεύτερη φορά τον Πανεδεσσαϊκό (76-70). Οι Ημαθιώτες, μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, έπαιξε εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο και "κλείδωσε" τα αντίπαλα ατού, με αποτέλεσμα να πάρει διαφορά ασφαλείας και να μετατρέψει το τέταρτο δεκάλεπτο σε τυπική διαδικασία.

Εξαιρετικός για ακόμη ένα παιχνίδι ο Πέτρος Μάντσος, που σημείωσε 22 πόντους με δύο τρίποντα, ενώ παίκτες-κλειδιά ήταν ο αρχηγός Βασίλης Γκανάς, ο δαιμόνιος Κωνσταντίνος Καπνάς αλλά και ο ουσιαστικός Μάριος Τρομπούκης, με τους τρεις παίκτες να σημειώνουν 11 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα : 21-21, 36-37, 49-57, 58-73

ΑΟΚ Βέροιας : Τρομπούκης 11, Ουσουλτζόγλου 2, Χρυσάφης 2, Γκανάς 11 (1), Γεωργαλής, Καπνάς 11 (1), Μάντσος 22 (1), Παπουλίδης 2, Λέφας 2, Γκεκόπουλος 2, Γιαννουζάκος 8 (1)