Με το αριστερό στα μπαράζ η Βέροια, έχασε 0-1 από τον Λεβαδειακό

Πάει να παίξει τα ρέστα της μέσα στην Λιβαδειά

Με ήττα ξεκίνησε τα μπαράζ για την άνοδο στην Super League η «Βασίλισσα του Βορρά». Η ομάδα της Ημαθίας, αν και ξεκίνησε σχετικά καλά το ματς, αφού είχε δύο κλασικές ευκαιρίες, στην συνέχεια έχασε την συγκέντρωσή της και δέχθηκε ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ, με «χρυσό» σκόρερ τον Πολέτο στο 58'. Ο Μυτίδης -με υπέροχη κάθετη- έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Βραζιλιάνο φορ, ο οποίος πλάσαρε ψύχραιμα για το 0-1.

Από εκεί και πέρα η Βέροια «βραχυκύκλωσε», με αποτέλεσμα να μην μπορεί να αντιδράσει. Πλέον, η πρόκριση θα κριθεί μέσα στην Λειβαδιά, με τους παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη να καλούνται να παίξουν τα ρέστα τους σε μια δύσκολη έδρα.

Άλλο ένα «ημίχρονο» απομένει για να κριθεί η απευθείας άνοδος στη Superleague, την επόμενη Κυριακή 15 Μαΐου στην Λιβαδειά. Υπενθυμίζεται ότι σε αυτό το ζευγάρι αγώνων, το εκτός έδρας γκολ δεν δίνει πλεονέκτημα.

ΠΑΕ ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): ΒΕΛΛΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ, ΠΕΤΑΥΡΑΚΗΣ, ΣΚΟΝΔΡΑΣ, ΜΑΡΑΓΚΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΜΟΥΡΓΟΣ, ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ, KACE, ΠΑΣΑΣ.

Αναπληρωματικοί: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΛΕΤΣΑΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, FOFANA, ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΠΟΖΟΓΛΟΥ, ΚΑΠΝΙΔΗΣ, ΙΣΑΑΚΙΔΗΣ.

ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης):
MARKOVIC, BAHANACK, HAMMOND, ALFREDO, NILI, COSTA, ΒΗΧΟΣ, ΜΥΤΙΔΗΣ, ΤΖΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, MOUTINHO.

Αναπληρωματικοί: STOJANOVIC, AVELINO, ΒΡΑΚΑΣ, ΔΟΥΜΤΣΙΟΣ, ΛΙΑΓΚΑΣ, ΝΙΚΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΤΣΑΠΡΑΣ, ΣΥΜΕΛΙΔΗΣ.

• ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Valentin Zhelezov (Π.Ο Βουλγαρίας)
• ΒΟΗΘΟΣ Α΄: Martin Venev (Π.Ο Βουλγαρίας)
• ΒΟΗΘΟΣ Β΄: Georgi Doynov (Π.Ο Βουλγαρίας)
• 4ος Διαιτητής: Κων/νος Περράκης (Ε.Π.Σ Αθηνών)

Μείνετε συντονισμένοι, έρχεται αποκαλυπτικό ρεπορτάζ, οι φάσεις του αγώνα, η μάχη των πάγκων, η βαθμολογία των παικτών, με την υπογραφή του Βασίλη Αλαμπορινού...