Δεν τα κατάφερε στον τελικό του κυπέλλου η Βέροια

Τον τίτλο του Κυπέλλου Ελλάδος κατάκτησε η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 26-24 της Βέροιας στον τελικό της διοργάνωσης. Ο δικέφαλος δεν ξεκίνησε καθόλου καλά το παιχνίδι και ενώ προηγήθηκε με 2-3 στο 5′, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 13-9 στο 18′, παρ’ όλα αυτά με μαζεμένα γκολ από Μπελέσκα και Γκάτζιου επέστρεψε και πέρασε μπροστά με 16-17 στο 27′, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 18-18. Στο δεύτερο μέρος του τελικού, ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο αποφασισμένος και αφού έκανε το 18-19, πήρε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων, 12 λεπτά πριν το φινάλε με 19-23. Οι «ασπρόμαυρες» συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του τελικού μέχρι το τέλος και παρ’ όλο που η ομάδα από την Ημαθία μείωσε σε 23-25 στο 58′, κατάφεραν να κατακτήσουν το κύπελλο παίρνοντας τη νίκη με 24-26!