Από το πολιτικό γραφείο του Αν. Γεν. Γραμματέα ΚΟ της ΝΔ και Βουλευτή Ημαθίας κ. Λάζαρου Τσαβδαρίδη ανακοινώθηκαν τα εξής: «Αγαπητά μας παιδιά: Κατανοώ ότι οι Πανελλαδικές Εξετάσεις που ξεκινούν σήμερα για όσα από εσάς αποφοιτήσατε από επαγγελματικά λύκεια και αύριο για όσα αποφοιτήσατε από γενικά, είναι μία επίπονη και απαιτητική διαδικασία που προκαλεί δικαιολογημένα άγχος σε εσάς και στις οικογένειές σας.
Είναι όμως και μία διαδικασία για την οποία χρόνια τώρα προετοιμάζεστε με συνέπεια, αφοσίωση και ένταση, έχοντας την συνεχή στήριξη των δικών σας ανθρώπων και την υπεύθυνη καθοδήγηση των καθηγητών σας.
Και αυτό πρέπει να σας γεμίζει με αισιοδοξία για το τελικό αποτέλεσμα και με εμπιστοσύνη για τις ικανότητες και τις γνώσεις σας! Να θυμάστε ότι στα μάτια όλων όσοι σας αγαπάμε και είμαστε υπερήφανοι για εσάς, είστε ήδη νικητές.
Γιατί αγωνίζεστε για να πραγματοποιήσετε τα όνειρά σας ξεπερνώντας δυσκολίες και φόβους. Και ο καθημερινός αυτός αγώνας, με μέθοδο, υπομονή, πίστη και προσήλωση, είναι από μόνος του το μυστικό της επιτυχίας στη ζωή.
Σας εύχομαι να αγωνίζεστε πάντα για όσα σας ενθουσιάζουν. Για όσα σας εμπνέουν. Για όσα σας συγκινούν. Σας εύχομαι να αγωνίζεστε πάντα για καινούργιες κορυφές, για νέους στόχους. Σας εύχομαι να αξιοποιήσετε τις ιδιαίτερες κλίσεις σας, τα ταλέντα σας και τα χαρίσματά σας και να γίνετε ευτυχισμένοι άνθρωποι, συνειδητοποιημένοι πολίτες και ολοκληρωμένες προσωπικότητες.
Οι πανελλαδικές εξετάσεις είναι ένας μόνο σταθμός σε αυτή την όμορφη διαδρομή. Δεν είναι ούτε το τέλος της διαδρομής, ούτε το τέλος των στόχων σας. Δώστε λοιπόν τον καλύτερό σας εαυτό με χαμόγελο! Καλή επιτυχία σε όλες και σε όλους σας!»
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ
-
Η χρυσή λίρα έχει σημειώσει σημαντική άνοδο στην αξία της, ξεπερνώντας τα 600 ευρώ. Η Τράπεζα της Ελλάδος διαμορφώνει τις
-
Η νεολαία της Βέροιας βγαίνει για νυχτερινή διασκέδαση στον Πλαταμώνα, έναν προορισμό που έχει κερδίσει τη φήμη ως η...
-
Η Καστανιά είναι το πιο πράσινο χωριό της Βέροιας, ένας μαγευτικός προορισμός που βρίσκεται μέσα σ' ένα καταπράσινο δάσος. Το τοπίο
-
Ένα γευστικό φεστιβάλ, το Canteen Festival που διοργανώνεται σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, έχει στα σκαριά και ο δήμος Βέροιας
-
Ο υποχρεωτικός καθαρισμός οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων, εφαρμόστηκε με ένα σημαντικό νομοθετικό κενό, δηλαδή χωρίς την
-
Η είδηση έσκασε πριν από λίγα λεπτά στα δημοσιογραφικά γραφεία του veriotis.gr και έχει προκαλέσει πανικό στα gossip της Βέροιας. Ένα από
-
Πένθιμα θα χτυπήσουν οι καμπάνε των εκκλησιών της Μητρόπολης Βέροιας, Νάουσας και Καμπανίας το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024,
-
Νέες ανατροπές έχουμε στην οικονομική ζωή της Βέροιας. Το φθινόπωρο που μας έρχεται, θα έχουμε καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά τα
-
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. στο πλαίσιο των προγραμματισμένων έργων συντήρησης του δικτύου διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανακοίνωσε προσωρινές
-
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της θεατρικής παράστασης «ΑΜΛΕΤ», η οποία παρουσιάστηκε το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιουλίου 2024 στο
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Παρακαλούμε τα σχόλια να είναι σύντομα και να χρησιμοποιείτε nickname για τη διευκόλυνση του διαλόγου. Ο «Βεροιώτης» δεν υιοθετεί τις απόψεις των σχολιαστών, οι οποίοι και είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για αυτές.