Quantcast

Δεν «Χ»άρηκε κανείς, Βέροια -Λάρισα 1-1

Χαμένο πέναλτι για τον Πασά

Ισόπαλο με 1-1 έλειξε το μεγάλο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League 2. Η Βέροια δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, παρ' όλο που ήταν eμφανώς καλύτερη από την ΑΕΛ. Οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη, αν και έμειναν νωρίς πίσω στο σκόρ, κατάφεραν να αντιδράσουν και με σκόρερ τον Πασά ισοφάρισαν πριν την λήγη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα για να σκοράρουν. Η Βέροια έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ, όταν ο Πασάς εκτέλεσε πέναλτι, αλλά το έχασε!

Μείνετε συντονισμένοι στο veriotis.gr, έρχεται αποκαλυπτικό ρεπορτάζ... Μatch summary, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, μάχη των πάγκων, βαθμολογία των παικτών με την υπογραφή του Βασίλη Αλαμπορινού.