Quantcast

Φιλική νίκη της Βέροιας επί των Χανίων με 1-0

Με αμείωτη ένταση συνεχίζεται η προετοιμασία της «Βασίλισσας του Βορρά». Η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη, το απόγευμα της Δευτέρας 12 Αυγούστου έδωσε ένα δυνατό φιλικό με αντίπαλο τα Χανιά. Οι «κυανέρυθροι», οι οποίοι έχουν βλέψεις πρωταθλητισμού τη νέα χρονιά στη Football League,
ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς και στο 10 λεπτό είχαν δοκάρι με τον Μεληκιώτη. Στην συνέχεια, αύξησαν την πίεσή τους και κατάφεραν να πετύχουν ένα όμορφο γκολ στο 35 λεπτό της συνάντησης. Μετά από κόντρες η μπάλα στρώθηκε στον Σιμόνι και αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα. Το παιχνίδι είχε διάρκεια δύο 40λεπτα. Οι παίκτες της Βέροιας έδειξαν πως βρίσκονται σε αγωνιστική ετοιμότητα και έτοιμοι για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.