Ο Παύλος Δερμιτζάκης είναι ο νέος προπονητής του Πανσερραϊκού. Ο έμπειρος τεχνικός βρέθηκε στις Σέρρες κι έδωσε τα χέρια με τον πρόεδρο της ΠΑΕ, Τάσο Καζία. Ο Παύλος Δερμιτζάκης, που πέρυσι αναδείχθηκε καλύτερος προπονητής στη Σούπερ Λιγκ 2 οδηγώντας τη Βέροια στην κατάκτηση του πρωταθλήματος στο βόρειο όμιλο της κατηγορίας και στα μπαράζ ανόδου, διαδέχεται τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο στον πάγκο των «λιονταριών» με στόχο να οδηγήσει τους «κόκκινους» στα μεγάλα σαλόνια του Ελληνικού ποδοσφαίρου.
Ο Παύλος Δερμιτζάκης γεννήθηκε στις 29 Ιουνίου 1969 στην Καβάλα και ως επιθετικός ποδοσφαιριστής αγωνίστηκε στο Βύρωνα Καβάλας, στον ΑΟ Καβάλα, στον ΠΑΟΚ στον οποίο αγωνίστηκε για τρία χρόνια, στον Αθηναϊκό, στην Καλαμάτα, στον Παναιγιάλειο, στην ΕΑ Ρεθύμνου, στην Αναγέννηση Καρδίτσας και στον Ατρόμητο.
Ο Καβαλιώτης προπονητής διατηρεί σχέσεις με τις Σέρρες με το σύζυγο του να κατάγεται από το Νομό ενώ στο παρελθόν είχε φτάσει κοντά στην ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας των «λιονταριών».
Προπονητική καριέρα
Την προπονητική του καριέρα ο Παύλος Δερμιτζάκης την ξεκίνησε στον Εργοτέλη που τον οδήγησε στη Γ εθνική όπως έκανε και σε μια άλλη ομάδα του Ηρακλείου, τον Ατσαλένιο. Ο Καβαλιώτης τεχνικός ανέβασε τον Διαγόρα στη Β εθνική και τον Ιανουάριο του 2010 ανέλαβε τον ήδη υποβιβασμένο και χωρίς νίκη στη Super League Πανθρακικό, όπου κατάφερε να βελτιώσει την ομάδα και να πετύχει τις πρώτες νίκες της στο πρωτάθλημα. Το μεγάλο άλμα στην καριέρα του το έκανε το 2010 όταν ανέλαβε την τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ. Στους τρεις μήνες που κάθισε στον πάγκο του δικεφάλου έμεινε αήττητος στην Ευρώπη. Ακολούθησαν συνεργασίες με τον Αστέρα Τρίπολης, τον Πανθρακικό, τον ΟΦΗ, τον Εργοτέλη, τη Λαμία, τον Ερμή Αραδίππου, τον ΑΟ Καβάλα και τη Βέροια.
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ
-
Η χρυσή λίρα έχει σημειώσει σημαντική άνοδο στην αξία της, ξεπερνώντας τα 600 ευρώ. Η Τράπεζα της Ελλάδος διαμορφώνει τις
-
Η νεολαία της Βέροιας βγαίνει για νυχτερινή διασκέδαση στον Πλαταμώνα, έναν προορισμό που έχει κερδίσει τη φήμη ως η...
-
Η Καστανιά είναι το πιο πράσινο χωριό της Βέροιας, ένας μαγευτικός προορισμός που βρίσκεται μέσα σ' ένα καταπράσινο δάσος. Το τοπίο
-
Ένα γευστικό φεστιβάλ, το Canteen Festival που διοργανώνεται σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, έχει στα σκαριά και ο δήμος Βέροιας
-
Ο υποχρεωτικός καθαρισμός οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων, εφαρμόστηκε με ένα σημαντικό νομοθετικό κενό, δηλαδή χωρίς την
-
Η είδηση έσκασε πριν από λίγα λεπτά στα δημοσιογραφικά γραφεία του veriotis.gr και έχει προκαλέσει πανικό στα gossip της Βέροιας. Ένα από
-
Πένθιμα θα χτυπήσουν οι καμπάνε των εκκλησιών της Μητρόπολης Βέροιας, Νάουσας και Καμπανίας το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024,
-
Νέες ανατροπές έχουμε στην οικονομική ζωή της Βέροιας. Το φθινόπωρο που μας έρχεται, θα έχουμε καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά τα
-
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της θεατρικής παράστασης «ΑΜΛΕΤ», η οποία παρουσιάστηκε το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιουλίου 2024 στο
-
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. στο πλαίσιο των προγραμματισμένων έργων συντήρησης του δικτύου διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανακοίνωσε προσωρινές
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Παρακαλούμε τα σχόλια να είναι σύντομα και να χρησιμοποιείτε nickname για τη διευκόλυνση του διαλόγου. Ο «Βεροιώτης» δεν υιοθετεί τις απόψεις των σχολιαστών, οι οποίοι και είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για αυτές.