Λύγισε στο τέλος ο Φίλιππος και αποκλείστηκε από το Κύπελλο

Εκτός Κυπέλλου Ελλάδος έμεινε η ομάδα χάντμπολ του Φιλίππου Βέροιας. Ηττήθηκε με σκορ 29-27 στην παράταση από τους Κερκυραίους. «Στήθος με στήθος» πήγαιναν οι δυο ομάδες με την κανονική διάρκεια του αγώνα να τις βρίσκει ισόπαλες, με σκορ 27-27. Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές, παίρνοντας τη νίκη που τους δίνει συνέχεια στο θεσμό του Κυπέλλου. Kορυφαίος παίκτης για τον Αυτοκράτορα του Ελληνικού Χάντμπολ ο Βλάχος με 8 τέρματα, ενώ ακολούθησε σε απόδοση ο Γεωργιάδης με 4 γκολ.

Πεντάλεπτα:  2-2, 4-4, 6-4, 8-6, 8-7, 10-9 ( ημ.) 12-11, 14-13, 18-17, 19-19, 22-21, 24-24 (κ.α), 26-26, 27-29

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Λιακόπουλος 1, Βλάχος 8, Γραμματικόπουλος 1, Γεωργιάδης 4, Τσαμήτρος, Κρέξης 2, Δεληγιάννης 3, Χατζηγεωργίου 2, Δεληχρήστος, Κούγιας 4, Χαντζαρίδης, Αμπρικίδης 2.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Τσιλιμπάρης, Τζαμπάφτι, Γάγακας, Νάστος 5, Πιτός 6, Ζέρβας 2, Κυπριώτης 2, Προβατάς , Δελλής, Κακαφίκας 12, Καστρινός 2, Χονδρογιάννης.

Διαιτητές: Μαυρίδης, Λάσκαρης, Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι : 6/4, 4/4