Όπως ανέφερε και ο ιδρυτής της Ομάδας και Αστυνομικός της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Βέροιας Αντώνης Ιατρόπουλος (που δημοσίευσε και τις φωτογραφίες στη σελίδα της Ομάδας στο facebook), «Η προσπάθεια είχε πλήρη επιτυχία καθώς η προσέλευση των αιμοδοτών ήταν πολύ μεγάλη. Το αποτέλεσμά της ήταν να συγκεντρωθεί το ανεκτίμητης αξίας δώρο για τους ασθενείς, που μόνο ο άνθρωπος μπορεί να δωρίσει. Το Αίμα. Συγχαρητήρια και στο Τμήμα Αιμοδοσίας του Γ.Ν. ΒΕΡΟΙΑΣ που για ακόμη μια φορά ήταν δίπλα μας, όπως σε κάθε μας προσπάθεια».
Εθελοντές αιμοδότες και δότες μυελού των οστών έγιναν οι Αστυνομικοί της Ημαθίας
Εθελοντική αιμοδοσία διοργανώθηκε την Δευτέρα 16 Μαΐου 2022 στις Αστυνομικές Διευθύνσεις της Κεντρικής Μακεδονίας. Συγκεκριμένα, η Ένωση Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας Κεντρικής Μακεδονίας συνδιοργάνωσε με την Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης, Ημαθίας, Κιλκίς, Πέλλας, Πιερίας, Σερρών και Χαλκιδικής, εθελοντική αιμοδοσία ταυτόχρονα, από τις 09:00 το πρωί έως τις 13:00 το μεσημέρι στις κατά τόπους Αστυνομικές Διευθύνσεις ή στα Τμήματα Αιμοδοσίας των Νοσοκομείων. Στην Ημαθία, η εθελοντική αιμοδοσία πραγματοποιήθηκε στο Αστυνομικό Μέγαρο στη Βέροια, με την πολύτιμη συνδρομή του Τμήματος Αιμοδοσίας του Γ.Ν. Βέροιας. Παράλληλα με την αιμοδοσία, έγινε ενημέρωση και εγραφές νέων μελών στην ομάδα των «Εθελοντών Δοτών Μυελού των οστών Ημαθίας».
Όπως ανέφερε και ο ιδρυτής της Ομάδας και Αστυνομικός της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Βέροιας Αντώνης Ιατρόπουλος (που δημοσίευσε και τις φωτογραφίες στη σελίδα της Ομάδας στο facebook), «Η προσπάθεια είχε πλήρη επιτυχία καθώς η προσέλευση των αιμοδοτών ήταν πολύ μεγάλη. Το αποτέλεσμά της ήταν να συγκεντρωθεί το ανεκτίμητης αξίας δώρο για τους ασθενείς, που μόνο ο άνθρωπος μπορεί να δωρίσει. Το Αίμα. Συγχαρητήρια και στο Τμήμα Αιμοδοσίας του Γ.Ν. ΒΕΡΟΙΑΣ που για ακόμη μια φορά ήταν δίπλα μας, όπως σε κάθε μας προσπάθεια».
Όπως ανέφερε και ο ιδρυτής της Ομάδας και Αστυνομικός της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Βέροιας Αντώνης Ιατρόπουλος (που δημοσίευσε και τις φωτογραφίες στη σελίδα της Ομάδας στο facebook), «Η προσπάθεια είχε πλήρη επιτυχία καθώς η προσέλευση των αιμοδοτών ήταν πολύ μεγάλη. Το αποτέλεσμά της ήταν να συγκεντρωθεί το ανεκτίμητης αξίας δώρο για τους ασθενείς, που μόνο ο άνθρωπος μπορεί να δωρίσει. Το Αίμα. Συγχαρητήρια και στο Τμήμα Αιμοδοσίας του Γ.Ν. ΒΕΡΟΙΑΣ που για ακόμη μια φορά ήταν δίπλα μας, όπως σε κάθε μας προσπάθεια».
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ
-
Η χρυσή λίρα έχει σημειώσει σημαντική άνοδο στην αξία της, ξεπερνώντας τα 600 ευρώ. Η Τράπεζα της Ελλάδος διαμορφώνει τις
-
Η νεολαία της Βέροιας βγαίνει για νυχτερινή διασκέδαση στον Πλαταμώνα, έναν προορισμό που έχει κερδίσει τη φήμη ως η...
-
Η Καστανιά είναι το πιο πράσινο χωριό της Βέροιας, ένας μαγευτικός προορισμός που βρίσκεται μέσα σ' ένα καταπράσινο δάσος. Το τοπίο
-
Ένα γευστικό φεστιβάλ, το Canteen Festival που διοργανώνεται σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, έχει στα σκαριά και ο δήμος Βέροιας
-
Ο υποχρεωτικός καθαρισμός οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων, εφαρμόστηκε με ένα σημαντικό νομοθετικό κενό, δηλαδή χωρίς την
-
Η είδηση έσκασε πριν από λίγα λεπτά στα δημοσιογραφικά γραφεία του veriotis.gr και έχει προκαλέσει πανικό στα gossip της Βέροιας. Ένα από
-
Πένθιμα θα χτυπήσουν οι καμπάνε των εκκλησιών της Μητρόπολης Βέροιας, Νάουσας και Καμπανίας το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024,
-
Νέες ανατροπές έχουμε στην οικονομική ζωή της Βέροιας. Το φθινόπωρο που μας έρχεται, θα έχουμε καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά τα
-
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της θεατρικής παράστασης «ΑΜΛΕΤ», η οποία παρουσιάστηκε το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιουλίου 2024 στο
-
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. στο πλαίσιο των προγραμματισμένων έργων συντήρησης του δικτύου διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανακοίνωσε προσωρινές
ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΕΡΓΟ.ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.
ΑπάντησηΔιαγραφή