Quantcast

Έφυγε με το διπλό η Βέροια 2017 από τη Θεσσαλονίκη

Τη νίκη με 28-26 πανηγύρισε η Βέροια 2017 στη Θεσσαλονίκη καθώς νίκησε την ομάδα του Πανοράματος. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα της Βέροιας έφτασε μια ανάσα από την τρίτη θέση, καθώς απέχει μόλις ένα βαθμό από την Αναγέννηση Άρτας. Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση κι
έτσι κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα, το οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπερ τους 16-12. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Βέροιας έφτασε να προηγείται και μ 6 τέρματα στο 40ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχες με ένα σερί 4-0 έφτασαν και πάλι κοντά στο σκορ.
Οι φιλοξενούμενες όμως ήταν ψύχραιμες και πήραν και πάλι μια διαφορά ασφαλείας φτάνοντας τελικά στη νίκη.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΒΕΡΟΙΑ 2017 26-28

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 3-8, 5-10, 8-11, 10-13, 12-16 (ημχ.)16-18, 16-22, 20-22, 21-26, 22-26, 26-28

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Καβαζοπούλου, Νταντίρα, Χαριτάκη, Αργυροπούλου 15, Χριστοδουλίδου, Καραβέλη 3, Αναστασιάδου, Μεντεσίδου 4, Κυρικλίδου 1, Τσερέπη 1, Σεβδίλη, Αλυγιζάκη, Καρσανίδου, Μαναβή, Ιωαννίδου 2.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Άννα Μακρίδου): Τσιομπάνου 10, Κοτζαχρήστου, Κονέσκι 6, Στάμου, Βαφειάδου, Δελησάββα 1, Ταϊρίδου, Τσιτλακίδου 3, Ανδρονικίδου 2, Ματαρώνα 4, Νταβίντοβιτς 2, Ταμάρογλου.

Διαιτητές: Τόλιος-Ανανστασίου