Ήττα με 26-21 για τον Φίλιππο στην Έδεσσα

Την ήττα με 26 -21 γνώρισε η ανδρική ομάδα Handball του Φιλίππου Βέροιας στην Έδεσσα, από την ομάδα του Αερωπού, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Handball Premier. Από το 27 (10-6) οι γηπεδούχοι απέκτησαν διαφορά ασφαλείας την οποία κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα. Στον ίδιο χρόνο, οι δύο επεμβάσεις του Μπάρμπα ήταν καθοριστικές και το ημίχρονο βρήκε τον Αερωπό να είναι μπροστά με 4 γκολ (11-7). Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η διαφορά των γηπεδούχων αυξήθηκε (στο 40′ 17-9, στο 45′ 21-13 και στο 50′ 23-15) μέχρι το τελικό 26-21.
Κορυφαίος για τον Αερωπό ήταν ο Κεσίδης με 6 γκολ ενώ για τον Φίλιππο ο Τσαμουρίδης με 4 γκολ.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 26-21

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-3, 5-5, 6-6, 9-6, 11-7 (ημχ), 13-8, 17-9, 21-13, 23-15, 24-16, 26-21

Αερωπός Έδεσσας (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβαράς, Μαυρόπουλος, Μαυρολουδάκης 1, Λάππας, Τζουβαράς Φ 4, Κράλλης 5, Μισιρλίδης, Θεοδωρόπουλος, Δημάκης 4, Μπάρμπας, Μησαηλίδης 2, Κεσίδης 6, Κυριακού 4, Αρβανιτίδης, Λιόφης.

Φίλιππος Βέροιας (Πιπελίδης): Τζιμπούλας, Ταραμονλής, Παντελίδης 2, Χαραλαμπίδης 2, Καλλιαρίδης, Παπαγιάννης, Τσαμουρίδης 4, Τριανταφυλλίδης 3, Κωστακίδης 2, Αποστολίδης 2, Μαυρόπουλος, Κουκουτσίδης 3, Δάσκαλος, Κορωνάς, Παπαδόπουλος Σ. 3, Φιλόσογλου.

Διαιτητές: Κατσίκης - Μηχαηλίδης Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 0/0 – 2/5