Ήττα ΣΟΚ για τη Βέροια - Έχασε από τον Αιγινιακό και αποκλείστηκε από το Κύπελλο

Εντός έδρας ήττα με 0-1 γνώρισε η Βέροια από τον Αιγινιακό, γίνοντας έτσι η πρώτη ομάδα της Super League που δεν θα συνεχίσει στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι Βεροιώτες ήταν καλύτεροι, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν γκολ τις φάσεις που είχαν ενώ οι παίκτες του Γράφα σημάδεψαν και δυο φορές τα δοκάρια. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το ματς και με ένα υπέροχο γκολ στο 84' από τον Ζούρκο πήραν τη νίκη που τους διατηρεί ζωντανούς στην υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση.

Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν, Καλί, Ασίγκμπα, Βασιλαντωνόπουλος, Λινάρδος, Άρτσε (64' Σισίνιο), Μπαλάφας (80' Παπαστεργιανός), Σαρπόνγκ, Βίτι, Χαροντάκης.

Αιγινιακός: Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πασαλίδης, Παπουτσογιανόπουλος, Πατράλης, Κυζιρίδης (78' Γκατζολάρι), Γκούρτσας (87' Μουκίδης), Ζούρκος, Ονουάτσι (71' Ρανγέλοφ), Ζγκούρι.