Τον καλύτερό τους εαυτό έδωσαν οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου Βέροιας και προσέφεραν στο κοινό που παραβρέθηκε στην Αντωνιάδειο Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών μια βραδιά που θα μνημονεύουν για πάρα πολύ καιρό.
Το βράδυ της Πέμπτης (30/3) πραγματοποιήθηκε συναυλία του Μουσικού Σχολίου Βέροιας. Οι μουσικοί και οι χορωδοί, ερμήνευσαν διαφόρων ειδών φημισμένα ακούσματα της παγκόσμιας μουσικής σκηνής και τους αξίζουν συγχαρητήρια για τον μοναδικό τρόπο που τα εκτέλεσαν, ταξιδεύοντας τον νου των θεατών.
Δεν «έπεφτε καρφίτσα» στη Στέγη, όπου τα καθίσματα είχαν γεμίσει και αρκετός κόσμος καθόταν όρθιος. Στη συναυλία συμμετείχαν τα μουσικά σύνολα Κιθάρας και η Χορωδία του σχολείου.
Συγκεκριμένα συμμετείχαν, τα κιθαριστικά σύνολα της Α, Β' και Γ' Γυμνασίου και Α' και Β' Λυκείου, με καθηγητές τους Άρτεμις Παρλαμπά και Γιώργο Γούσιο, το κιθαριστικό σύνολο «Παράλλαξη» με καθηγητή τον Βασίλη Βαλαβάνη, η Ευρωπαϊκή Χορωδία. Στο πιάνο συνόδευσαν η Άννα Κανδυλίδου και η Χρυσή Τιμιάνη και στο φλάουτο η Άννα Παπαδοπούλου
Μεταξύ του κοινού, την συναυλία απήλαυσαν και ο βουλευτής της ΝΔ Λάζαρος Τσαβδαρίδης, οι αντιδήμαρχοι Βέροιας Γεωργία Μπατσαρά και Συρμούλα Τζήμα, ο προϊστάμενος της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας Θανάσης Αλατζόγλου κ.α.
Δείτε φωτογραφίες:
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ
-
Η χρυσή λίρα έχει σημειώσει σημαντική άνοδο στην αξία της, ξεπερνώντας τα 600 ευρώ. Η Τράπεζα της Ελλάδος διαμορφώνει τις
-
Η νεολαία της Βέροιας βγαίνει για νυχτερινή διασκέδαση στον Πλαταμώνα, έναν προορισμό που έχει κερδίσει τη φήμη ως η...
-
Η Καστανιά είναι το πιο πράσινο χωριό της Βέροιας, ένας μαγευτικός προορισμός που βρίσκεται μέσα σ' ένα καταπράσινο δάσος. Το τοπίο
-
Ένα γευστικό φεστιβάλ, το Canteen Festival που διοργανώνεται σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, έχει στα σκαριά και ο δήμος Βέροιας
-
Ο υποχρεωτικός καθαρισμός οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων, εφαρμόστηκε με ένα σημαντικό νομοθετικό κενό, δηλαδή χωρίς την
-
Η είδηση έσκασε πριν από λίγα λεπτά στα δημοσιογραφικά γραφεία του veriotis.gr και έχει προκαλέσει πανικό στα gossip της Βέροιας. Ένα από
-
Πένθιμα θα χτυπήσουν οι καμπάνε των εκκλησιών της Μητρόπολης Βέροιας, Νάουσας και Καμπανίας το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024,
-
Νέες ανατροπές έχουμε στην οικονομική ζωή της Βέροιας. Το φθινόπωρο που μας έρχεται, θα έχουμε καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά τα
-
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της θεατρικής παράστασης «ΑΜΛΕΤ», η οποία παρουσιάστηκε το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιουλίου 2024 στο
-
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. στο πλαίσιο των προγραμματισμένων έργων συντήρησης του δικτύου διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανακοίνωσε προσωρινές
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Παρακαλούμε τα σχόλια να είναι σύντομα και να χρησιμοποιείτε nickname για τη διευκόλυνση του διαλόγου. Ο «Βεροιώτης» δεν υιοθετεί τις απόψεις των σχολιαστών, οι οποίοι και είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για αυτές.