Δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι για τον Φίλιππο Βέροιας, που χρειάστηκε να ανατρέψει το σκορ για να πανηγυρίσει τη νίκη. Όπως και με τον Ολυμπιακό Βόλου, έτσι και σήμερα (21/1), το ημίχρονο βρήκε τον Φίλιππο πίσω στο σκορ, ωστόσο για μια ακόμη φορά απέδειξε ότι ξέρει να διαχειρίζεται καταστάσεις και έχει τα ψυχικά αποθέματα να επανέρχεται.
Οι δύο πρώτες περίοδοι βρήκαν τον Πρωτέα να προηγείται, με μια πολύ “εύθραυστη” διαφορά, όπως και αποδείχτηκε. Στο πρώτο μέρος του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι προηγούταν με 15-14 και στο δεύτερο κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά κατά δύο πόντους και να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 39-36 υπέρ τους.
Για άλλη μια φορά, ο Ευθύμης Κοθράς φαίνεται ότι έκανε “ηλεκτροσόκ” στους παίκτες του κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας κι έτσι παρουσιάστηκαν εντελώς διαφορετικοί στις δύο επόμενες περιόδους.
Η αρχή έγινε στην τρίτη περίοδο, εκεί που οι “ερυθρόλευκοι”, όντας όσο αποτελεσματική χρειαζόταν, πήραν προβάδισμα δύο πόντων, φτάνοντας το σκορ στο 61-59 υπέρ μας. Ωστόσο, η νίκη εξασφαλίστηκε στην τελευταία περίοδο, όπου η ομάδα μας κατάφερε να περιορίσει επιθετικά τον Πρωτέα και όντας εξίσου αποτελεσματική με το προηγούμενο δεκάλεπτο, πήρε τη νίκη με 86-75.
Πρωτέας Γρεβενών-Φίλιππος Βέροιας 75-86
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Σελεβός-Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 15-14, 39-36, 59-61, 75-86
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κεραμάρης, Μόρας 12(2), Κλωναράς 14(2), Αναστασόπουλος 19(2), Παλάσκας, Πέντιτς 10(2) Μαραβέγιας 4, Κουρέπης 16(2), Ασλανίδης, Ζήμπρας.
Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 17(4), Ιγλέζος, Καραγιώργος 4, Ελευθεριάδης 36(3), Ξενιτίδης 7(1), Γκάντζος 14(1), Κωνσταντινίδης 4, Μπένας 4(1).
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ
-
Η χρυσή λίρα έχει σημειώσει σημαντική άνοδο στην αξία της, ξεπερνώντας τα 600 ευρώ. Η Τράπεζα της Ελλάδος διαμορφώνει τις
-
Η νεολαία της Βέροιας βγαίνει για νυχτερινή διασκέδαση στον Πλαταμώνα, έναν προορισμό που έχει κερδίσει τη φήμη ως η...
-
Η Καστανιά είναι το πιο πράσινο χωριό της Βέροιας, ένας μαγευτικός προορισμός που βρίσκεται μέσα σ' ένα καταπράσινο δάσος. Το τοπίο
-
Ένα γευστικό φεστιβάλ, το Canteen Festival που διοργανώνεται σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, έχει στα σκαριά και ο δήμος Βέροιας
-
Ο υποχρεωτικός καθαρισμός οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων, εφαρμόστηκε με ένα σημαντικό νομοθετικό κενό, δηλαδή χωρίς την
-
Η είδηση έσκασε πριν από λίγα λεπτά στα δημοσιογραφικά γραφεία του veriotis.gr και έχει προκαλέσει πανικό στα gossip της Βέροιας. Ένα από
-
Πένθιμα θα χτυπήσουν οι καμπάνε των εκκλησιών της Μητρόπολης Βέροιας, Νάουσας και Καμπανίας το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024,
-
Νέες ανατροπές έχουμε στην οικονομική ζωή της Βέροιας. Το φθινόπωρο που μας έρχεται, θα έχουμε καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά τα
-
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. στο πλαίσιο των προγραμματισμένων έργων συντήρησης του δικτύου διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανακοίνωσε προσωρινές
-
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της θεατρικής παράστασης «ΑΜΛΕΤ», η οποία παρουσιάστηκε το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιουλίου 2024 στο
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Παρακαλούμε τα σχόλια να είναι σύντομα και να χρησιμοποιείτε nickname για τη διευκόλυνση του διαλόγου. Ο «Βεροιώτης» δεν υιοθετεί τις απόψεις των σχολιαστών, οι οποίοι και είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για αυτές.