Επιτυχίες Ομίλου Αντισφαίρισης Αλέξανδρος Βέροιας

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισαν την αγωνιστική περίοδο για το 2022 οι αθλητές και αθλήτριες του ομίλου. Στην πόλη της Πτολεμαΐδας διεξήχθη το τουρνουά ΜΑΣΤΕΡ των κορυφαίων σε βαθμολογία αθλητών. Στην Κατηγορία Α12 ο Εκμεκτσογλου Κωστής ήρθε πρώτος στον όμιλο του και αγωνιστηκε στον τελικό κατακτώντας την 2η θέση. Στην ίδια κατηγορία ο αθλητής Σίμος Γιάννης κατέκτησε την 3η θέση. Στην Κατηγορία Κ12 πήρε μέρος η Τανια Κουκουλοματη η οποία ήρθε πρώτη στον όμιλο της και στον τελικό κατέκτησε την 1η θέση.

Στην Κατηγορία Α14 αγωνιστικε ο Μπαντης Αντώνης ο οποίος κατέκτησε την 3 θέση μετά από πολύ καλές εμφανίσεις.
Τέλος στην κατηγορία Α16 ο αθλητής Νεγκας Χαράλαμπος αγωνιστηκε στον τελικό κατακτώντας την 2η θέση.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές καθώς και στους γονείς που συμμετέχουν ενεργά με την παρουσία τους σε όλα τα τουρνουά σε όλη την Ελλάδα καθώς και στους Προπονητές του Ομίλου Κουκουλοματη Σταύρο και Παπαδοπουλου Κορινα.