Σε πελάγη ευτυχίας βρίσκονται οι λάτρεις των χειμερινών σπόρ, αλλά και εκείνοι που αγαπούν την βαρυχειμωνιά. Η επέλαση της κακοκαιρίας, τις προηγούμενες ημέρες, είχε ως αποτέλεσμα να «ντυθεί» στα λευκά ολόκληρο το Βέρμιο και το τοπίο να είναι ονειρικό. Σύμφωνα με πληροφορίες, το χιόνι ξεπερνάει το 1 μέτρο, ενώ οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα χαμηλές, ειδικά κατά τις νυχτερινές ώρες. Μάλιστα, όπως ενημερώνει η Ε.Μ.Υ. την Παρασκευή ο υδράργυρος θα φτάσει στους -21 βαθμούς Κελσίου.
Ποιες Γαλλικές Άλπεις μωρέ; Δεν πιάνουν μια, μπροστά στο χιονισμένο Σέλι
Εικόνες που μαγεύουν
Σε πελάγη ευτυχίας βρίσκονται οι λάτρεις των χειμερινών σπόρ, αλλά και εκείνοι που αγαπούν την βαρυχειμωνιά. Η επέλαση της κακοκαιρίας, τις προηγούμενες ημέρες, είχε ως αποτέλεσμα να «ντυθεί» στα λευκά ολόκληρο το Βέρμιο και το τοπίο να είναι ονειρικό. Σύμφωνα με πληροφορίες, το χιόνι ξεπερνάει το 1 μέτρο, ενώ οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα χαμηλές, ειδικά κατά τις νυχτερινές ώρες. Μάλιστα, όπως ενημερώνει η Ε.Μ.Υ. την Παρασκευή ο υδράργυρος θα φτάσει στους -21 βαθμούς Κελσίου.
Σε πελάγη ευτυχίας βρίσκονται οι λάτρεις των χειμερινών σπόρ, αλλά και εκείνοι που αγαπούν την βαρυχειμωνιά. Η επέλαση της κακοκαιρίας, τις προηγούμενες ημέρες, είχε ως αποτέλεσμα να «ντυθεί» στα λευκά ολόκληρο το Βέρμιο και το τοπίο να είναι ονειρικό. Σύμφωνα με πληροφορίες, το χιόνι ξεπερνάει το 1 μέτρο, ενώ οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα χαμηλές, ειδικά κατά τις νυχτερινές ώρες. Μάλιστα, όπως ενημερώνει η Ε.Μ.Υ. την Παρασκευή ο υδράργυρος θα φτάσει στους -21 βαθμούς Κελσίου.
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ
-
Η χρυσή λίρα έχει σημειώσει σημαντική άνοδο στην αξία της, ξεπερνώντας τα 600 ευρώ. Η Τράπεζα της Ελλάδος διαμορφώνει τις
-
Η νεολαία της Βέροιας βγαίνει για νυχτερινή διασκέδαση στον Πλαταμώνα, έναν προορισμό που έχει κερδίσει τη φήμη ως η...
-
Η Καστανιά είναι το πιο πράσινο χωριό της Βέροιας, ένας μαγευτικός προορισμός που βρίσκεται μέσα σ' ένα καταπράσινο δάσος. Το τοπίο
-
Ένα γευστικό φεστιβάλ, το Canteen Festival που διοργανώνεται σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, έχει στα σκαριά και ο δήμος Βέροιας
-
Ο υποχρεωτικός καθαρισμός οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων, εφαρμόστηκε με ένα σημαντικό νομοθετικό κενό, δηλαδή χωρίς την
-
Η είδηση έσκασε πριν από λίγα λεπτά στα δημοσιογραφικά γραφεία του veriotis.gr και έχει προκαλέσει πανικό στα gossip της Βέροιας. Ένα από
-
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της θεατρικής παράστασης «ΑΜΛΕΤ», η οποία παρουσιάστηκε το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιουλίου 2024 στο
-
Πένθιμα θα χτυπήσουν οι καμπάνε των εκκλησιών της Μητρόπολης Βέροιας, Νάουσας και Καμπανίας το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024,
-
Νέες ανατροπές έχουμε στην οικονομική ζωή της Βέροιας. Το φθινόπωρο που μας έρχεται, θα έχουμε καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά τα
-
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. στο πλαίσιο των προγραμματισμένων έργων συντήρησης του δικτύου διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανακοίνωσε προσωρινές
έχουν οι Γαλλικές Άλπεις βλάχους; Προφανώς και όχι για αυτό εκεί προοδεύουν. Ούτε ο Παλαιός Άγιος Αθανάσιος έχει. Για αυτό έγινε η Αράχωβα του Βορρά ενώ θα μπορούσε κάλλιστα το Σέλι να είναι ο απόλυτος χειμερινός τουριστικός προορισμός της Βορείου Ελλάδος.
ΑπάντησηΔιαγραφήΕννοείται Φίλε Βεροιωτη για το Χιονοδρομικό του χωριού μας όμως δεν έχεις να αναφέρεις κάτι που χιονίζει και μετά από τέσσερις ημέρες θα ανοίξει η απλά το
ΑπάντησηΔιαγραφήΣαββατοκύριακο αυτή είναι η διοίκηση τόσο υπεύθυνοι είναι που δεν ήτανε έτοιμη
με μηχανήματα γεννήτριες και προσωπικό πραγματικά ΛΥΠΑΜΑΙ ηρθε και ο Υπουργός και το μόνο που μπόρεσε και έκανε η διοίκηση είναι να βγάλει μάσκες και να κόψει μια πιτα
(Ποιες Γαλλικές Άλπεις μωρέ; Δεν πιάνουν μια, μπροστά στο χιονισμένο Σέλι), πράγματι έτσι είναι, μόνο που οι Άλπεις δεν έχουν βλ@χους και έτσι μπόρεσαν να αναπτυχθούν ......
ΑπάντησηΔιαγραφήΘα ελεγα οτι το πολύ χιόνι, δημιουργεί προβλήματα στο χιονοδρομικό μας. Καλό ειναι να μην χιονίζει για να ειναι όλα καλά. Ουτε διακοπές ρεύματος, ουτε σπασμένα κλαδιά, ουτε να γλιστράει ο δρόμος. Στην κακόμοιρη Αυστρία, ταλαιπωρείται πολύς κόσμος με κάτι τέτοια. Και να φανταστείτε, εκει γεμίζουν απο κόσμο τα χιονοδρομικά , με τριπλάσιο χιόνι. Να σπάσουν κανα πόδι, χέρι. Τι ανόητοι Παναγία μου. Σέλι και πάλι Σέλι. Ησυχίααααα.
ΑπάντησηΔιαγραφήΤο προηγούμενο μήνυμα για τις Άλπεις και τους βλάχους καλυτέρα να διαγραφεί διότι δεν φταίνε όλοι ο βλάχοι για την μη ορθή εκμετάλλευση
ΑπάντησηΔιαγραφήΑν ρωτήσεις εναν Βλάχο τι θέλει; Εναν γύρο με πίτα απόλα ή να αναπτυχθεί το χιονοδρομικό, θα σου ζητήσει το πρώτο. Γιομίζ του χουριό μι ξέν. Κι συ 13 Ιανουαρίου 2022 - 11:55 π.μ, σαράπ σλέου. Μη κρένς ντίπ.
ΑπάντησηΔιαγραφήΟ φίλος μάλλον Πακιστανός θα είναι η Ινδός.το Σέλι βλάχοι το ίδρυσαν με
ΑπάντησηΔιαγραφήΚαι το κράτησαν εκεί όπως το ίδρυσαν, ενώ όλοι οι άλλοι εξελίχθηκαν.
ΔιαγραφήΌντως..με ένα χιονοδρομικό που έχει μείνει στο 70..με μηδέν ξενοδοχεία για να μείνει κάποιος..με γενικό black out με το πρώτο χιόνι..δεν συγκρίνεται με τις γαλλικές Άλπεις σε καμία περίπτωση...
ΑπάντησηΔιαγραφήΈτσι έτσι να σκάσετε!Άντε που δεν έχετε βγει πιο έξω από το μακροχωρι.
ΑπάντησηΔιαγραφήΕυτυχως πεφτει χιονι και σκεπαζει την ασχημια του χωριου. Τετοια πυκνοτητα σπιτιων στους κεντρικους δρομους ουτε στην Μητροπολεως ..
ΑπάντησηΔιαγραφήΤο Σέλι έχει βλάχους η Βεργίνα τι έχει; Είμαστε ανίκανοι να αξιοποιήσουμε τον τεράστιο φυσικό πλούτο που έχουμε όπως και την τεράστια ιστορία που έχουμε
ΑπάντησηΔιαγραφήΔεν Θα αλλάξετε ποτέ τελικά αύριο Παρασκευή το χιονοδρομικό σε αναστολή για να μη χαλάσει το χιόνι γιατί περιμένουν το Σαββατοκύριακο κόσμο από Θεσσαλονίκη γελάει όλος ο κόσμος μαζί σας σας φτύνουν και εσείς νομίζετε ότι βρέχει
ΑπάντησηΔιαγραφήΑ(Χ)ρηστοι…
ΑπάντησηΔιαγραφήΚλειστε το όπως κάναμε εμείς με τα 3/5 πηγάδια και θα είστε σίγουροι ότι δεν θα συμβούν προβλήματα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
ΑπάντησηΔιαγραφή