Ο Φίλιππος έχασε από την Δάφνη με 72-69

Με ανατροπή και τρίποντο του Ζαραιδώνη στο φινάλε, η Δάφνη Δαφνίου επικράτησε του Φίλιππου Βέροιας με 72-69. Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον Φίλιππο Βέροιας να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (15-13). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο
δεκάλεπτο, με την Δάφνη Δαφνίου να ανατρέπει την κατάσταση και να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (34-30).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, ο Φίλιππος Βέροιας πέρασε στην αντεπίθεση και με ένα επί μέρους σκορ 21-14, κατάφερε να έχει προβάδισμα με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (51-48).

Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν με δέκα πόντους στο 33' (60-50), η Δάφνη Δαφνίου έφερε τα πάνω-κάτω και πέρασε μπροστά με δύο πόντους στο 38' (68-66). Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στα τελευταία δευτερόλεπτα και ο Ζαραιδώνης με τρίποντο έδωσε την νίκη στην Δάφνη Δαφνίου (72-69).

Από την Δάφνη Δαφνίου ξεχώρισε ο Σκόρδος με 16 πόντους, ενώ οι Μαλέλης και Ζαραιδώνης σκόραραν από 12 πόντους έκαστος. Από τον Φίλιππο Βέροιας διακρίθηκαν οι Ελευθεριάδης και Ντόβας με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 13-15, 34-30, 48-51, 72-69

Διαιτητές: Τσιμπούρης-Ρίζος-Νάστος (Άκελ)