Νίκη της Βέροιας 2017 επί της Άρτας

Την 6η της νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε η Βέροια, καθώς επικράτησε με 27-26 της Αναγέννησης Άρτας, χωρίς όμως να καταφέρει να καλύψει τα 5 γκολ διαφορά (20-15) με τα οποία είχε ηττηθεί στον πρώτο γύρο. Με αυτό το δίποντο, οι γηπεδούχες έφτασαν τους 12 βαθμούς, όσους έχουν και οι
φιλοξενούμενες. Όσον αφορά στην αναμέτρηση, η Αναγέννηση άρχισε λίγο καλύτερα την αναμέτρηση, έχοντας ένα μικρό προβάδισμα. Η συνέχεια βρήκε την Βέροια να προσπερνά και να είναι μπροστά με 3 γκολ διαφορά (15-11) πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο και στα αποδυτήρια οι ομάδες πήγαν με τις γηπεδούχες να έχουν βραχεία κεφαλή (15-14). Στο δεύτερο ημίχρονο, η Βέροια συνέχισε να διατηρει την πρωτοβουλία στο σκορ, έχοντας διαφορά 2-3 γκολ και έτσι κατάφερε να πάρει και το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-5, 7-8, 11-10, 15-11, 15-14(ημχ), 18-17, 20-18, 22-19, 24-21, 26-24, 27-26

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Σταυρούλα Ψωμιάδου): Χοτοκουρίδου, Τσαουσίδου 3, Τζούρισιτς 4, Καραμπατζάκη, Ανθίτση 4, Καραχαρίση 7, Μπασμά, Τσιτλακίδου 2, Γεωργιάδου 1, Βασιλειάδου 3, Μάστακα 5, Δελησάββα, Πιτούλια, Τηλαβερίδου.

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος Γεώργιος): Μπαλάφα 3, Σκουτέλα, Εμμανουηλίδου 6, Νάτσο 1, Σκάρα 9, Θεοδοσοπούλου Β., Νουλά, Σπυριδοπούλου,Τσιομπάνου 4, Καναρά, Θεοδοσοπούλου Σ., Παπακοσμά, Νταβίντοβιτς 3, Μαυροπούλου

Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 2/5 – 3/4, Διαιτητές: Δελόγλου, Θεοδοσίου