«Αυτοκτόνησε» ο Φίλιππος μέσα στον Βόλο

Κατάφερε να χάσει, ενώ ήταν 12 πόντους μπροστά
Ήττα για την ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που αντιμετώπισε στον Βόλο την τοπική Νίκη. Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 18-25 στο 10' και στο ημίχρονο 38-46. Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Φιλίππου κατάφεραν και πήραν διαφορά +12 πόντων (48-60) αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο τα πράγματα άλλαξαν και οι γηπεδούχοι σημειώνοντας 21 πόντους έναντι 6 του Φιλίππου γύρισαν το παιχνίδι και πήραν την νίκη με 69-66.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. - Δημάδης.

Δεκάλεπτα: 18-25, 38-46, 48-60, 69-66

Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Καραγεώργος, Γεωργίου, Αναγνωστόπουλος, Τασιούδης, Τσαβές, Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος, Τσώλης, Χροναίος, Τάσσος, Φρουσκλιάς, Διγενής.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Σουτζόπουλος, Σισμάνης, Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος, Βαλλιος, Κοθράς, Καβαργύρης, Παραπούρας, Καντάρκος.