Με ήττα έκλεισε την χρονιά ο Φίλιππος - Έχασε με 86-75 από τον Ερμή Αγιάς

Τέλος στην χρονιά, με αρνητικό αποτέλεσμα έβαλε ο Φίλιππος Βέροιας, ο οποίος έχασε με 86-75 από τον Ερμή Αγιάς. Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα, αν και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 20-27, τελικά δεν κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Οι Λαρισαίοι θέλησαν να αφήσουν τουλάχιστον μία τελευταία «γλυκιά γεύση» στο κοινό τους, κάτι που κατάφεραν φέρνοντας
ψηλά το ρυθμό, με τους φιλοξενούμενους να αντέχουν μόλις για ένα ημίχρονο (46-41). Στη συνέχεια, η ομάδα από την Ημαθία δεν μπόρεσε να ακολουθήσει, μην καταφέρνοντας εκείνη να κλείσει θετική την χρονιά, αφού ήξερε ούτως ή άλλως πριν από αυτό το ματς, πως το μυαλό της πρέπει να βρίσκεται στο τι θα κάνει στην επόμενη Γ’ Εθνική.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 86-75

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Τσούλης

Δεκάλεπτα: 20-27, 46-41, 66-54, 86-75

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 7 (1), Γκανέτσας, Μηλιώνης 2, Ντάλλος, Χαλκιάς 11 (3), Κόμματος 21 (3), Περρωτής 5, Τριανταφύλλου 7, Βαβάτσικος 9, Γούλας 21 (5), Φαρμάκης 3, Αγαπίου, Φαρμάκης.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης, Βάλλιος, Παπαδόπουλος, Κοθράς, Σιόλογκας, Θεοδωρίδης, Σταυριανίδης.