Ήττα για την Κ20 της Βέροιας με 2-1 από τον Παναθηναϊκό

Συνέχεια στο απόλυτο για την Κ20 του Παναθηναϊκού που πέτυχε το έξι στα έξι επικρατώντας το Σάββατο το πρωί και της Βέροιας με 2-1 και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 18 βαθμούς. Οι πράσινοι έφτασαν στην επικράτηση με δυο γκολ που σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο, σ' ένα ματς που διεξήχθη σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο λόγω της συνεχόμενης βροχόπτωσης το βράδυ της Παρασκευής. Το πρώτο 45λεπτο έληξε χωρίς τέρματα για τις δυο ομάδες. Ο Παναθηναϊκός ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και στο 55' κατάφερε να προηγηθεί με τον Γιώργο Αγγελόπουλο. Σ' ένα κόρνερ από τα δεξιά που εκτέλεσε ο Μπουζούκης η μπάλα έμεινε στην περιοχή και έφτασε στον μέσο του τριφυλλιού ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 72' ο Παναθηναϊκός έκανε το 2-0 μετά από πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Μίγγος. Πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Χατζηγιοβάννης ο οποίος επειδή είχε ταξιδέψει στην Λιέγηε και επέστρεψε τα ξημερώματα της Παρασκευής στην Αθήνα προτιμήθηκε να μην ξεκινήσει. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Βέροια ήταν να μειώσει σε 2-1 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης μετά από μια εύστοχη εκτέλεση φάουλ του Δώρη.