Μήνυμα ενότητας ενόψει του “τελικού” με Δόξα Δράμας έστειλε ο Πρόεδρος του ΝΠΣ Βέροια, Αγάπιος Αναστασιάδης. Ο κ. Αναστασιάδης με ανακοίνωσή του, καλεί το φίλαθλο κοινό της πόλης να στηρίξει την σημερινή (31/3, 16:00) προσπάθεια της “Βασίλισσας” για νίκη που θα αλλάξει τα δεδομένα στη μάχη της παραμονής.
Μάλιστα, αποκαλύπτει και τα μακροπρόθεσμα πλάνα του για τη μεγάλη ομάδα της πόλης, δηλώνοντας ότι αν σωθεί τη φετινή χρονιά, τότε του χρόνου θα πρωταγωνιστεί με στόχο την επιστροφή στη Super League 2.
Δείτε αναλυτικά όσα αναφέρει:
“Μέσω των τοπικών ΜΜΕ, θέλω να επικοινωνήσω με τον φίλαθλο κόσμο της ΒΕΡΟΙΑΣ, εν’ όψει του κρίσιμου αυριανού αγώνα της ομάδας μας με την Δόξα Δράμας. Θέλω να καλέσω, εγώ προσωπικά, όλους τους φίλους της ομάδας μας, να αφήσουν στην άκρη την δικαιολογημένη πικρία τους και αύριο Κυριακή να έρθουν στο γήπεδο. Τους χρειαζόμαστε όλοι εμείς, που από την αρχή της χρονιάς, παλεύουμε σχεδόν μόνοι για το καλό αυτής της ομάδας, κυρίως όμως τους χρειάζονται οι παίκτες μας.
Η ΒΕΡΟΙΑ δεν είναι κανενός προέδρου, κανενός συμβούλου, είναι ομάδα όλης της πόλης, κυρίως όμως όλων αυτών των φιλάθλων, που την έχουν στηρίξει στο παρελθόν και κάποιοι, δυστυχώς πολλοί λίγοι, συνεχίζουν να την στηρίζουν στα δύσκολα. Αυτούς τους φιλάθλους θέλουμε αύριο στο γήπεδό μας, να γίνουν ο 12ος παίκτης στο κρίσιμο παιχνίδι με την Δόξα, ώστε στο τέλος να πανηγυρίσουμε όλοι μαζί μία νίκη, που μπορεί να σημάνει, όσο παράξενο και αν ακούγεται, ακόμη και την σωτηρία της αγαπημένης μας ομάδας. Και αν αυτό συμβεί, αν το καταφέρουμε, όλοι μαζί, εγώ ο ίδιος υπόσχομαι ότι η ΒΕΡΟΙΑ, θα πρωταγωνιστήσει την επόμενη περίοδο, με μοναδικό σκοπό να επιστρέψει στην Super League 2″.
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ
-
Η χρυσή λίρα έχει σημειώσει σημαντική άνοδο στην αξία της, ξεπερνώντας τα 600 ευρώ. Η Τράπεζα της Ελλάδος διαμορφώνει τις
-
Η νεολαία της Βέροιας βγαίνει για νυχτερινή διασκέδαση στον Πλαταμώνα, έναν προορισμό που έχει κερδίσει τη φήμη ως η...
-
Η Καστανιά είναι το πιο πράσινο χωριό της Βέροιας, ένας μαγευτικός προορισμός που βρίσκεται μέσα σ' ένα καταπράσινο δάσος. Το τοπίο
-
Ένα γευστικό φεστιβάλ, το Canteen Festival που διοργανώνεται σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, έχει στα σκαριά και ο δήμος Βέροιας
-
Ο υποχρεωτικός καθαρισμός οικοπέδων και ακάλυπτων χώρων, εφαρμόστηκε με ένα σημαντικό νομοθετικό κενό, δηλαδή χωρίς την
-
Η είδηση έσκασε πριν από λίγα λεπτά στα δημοσιογραφικά γραφεία του veriotis.gr και έχει προκαλέσει πανικό στα gossip της Βέροιας. Ένα από
-
Πένθιμα θα χτυπήσουν οι καμπάνε των εκκλησιών της Μητρόπολης Βέροιας, Νάουσας και Καμπανίας το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024,
-
Νέες ανατροπές έχουμε στην οικονομική ζωή της Βέροιας. Το φθινόπωρο που μας έρχεται, θα έχουμε καταιγιστικές εξελίξεις όσον αφορά τα
-
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της θεατρικής παράστασης «ΑΜΛΕΤ», η οποία παρουσιάστηκε το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιουλίου 2024 στο
-
H ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. στο πλαίσιο των προγραμματισμένων έργων συντήρησης του δικτύου διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας, ανακοίνωσε προσωρινές
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου
Παρακαλούμε τα σχόλια να είναι σύντομα και να χρησιμοποιείτε nickname για τη διευκόλυνση του διαλόγου. Ο «Βεροιώτης» δεν υιοθετεί τις απόψεις των σχολιαστών, οι οποίοι και είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για αυτές.