Quantcast

Βαριά ήττα του Φιλίππου από τον Χαρίλαο Τρικούπη με 48-82

Έβαλε μόνο 16 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο
Μια βαριά ήττα δέχθηκε μέσα στην έδρα του ο Φίλιππος. Η ομάδα της Βέροιας, δυστυχώς δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστικός και έχασε δίκαια από τον Χαρίλαο Τρικούπη με σκορ 48-82. Η ομάδα της Βέροιας προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο να κρατηθεί κοντά στο σκορ, ωστόσο στην επανάληψη τα αρκετά άστοχα σουτ και η κακή άμυνα οδήγησαν στην ήττα. Κορυφαίοι παίκτες για τον Φίλιππο ήταν ο Ιατρίδης με 15 πόντους και ο Κοθράς με 7 πόντους.

Φίλιππος Βέροιας-Χαρίλαος Τρικούπης 48-82

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Λουλουδιάδης-Πράττος (Καλότσης)

Δεκάλεπτα: 15-22, 32-41, 41-58, 48-82

Φίλιππος Βέροιας (Καλαμπάκος): Νικάι, Ντόβας 3 (1), Ελευθεριάδης 5 (1), Πουλιανίτης 4, Κοθράς 7 (1), Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 1, Ντρεκάλοβιτς 5 (1), Ιατρίδης 15 (2), Πιλκούδης 2.

Χαρίλαος Τρικούπης (Μούτσιος): Χείλαρης 9 (2), Βλάσιος 3, Δημητρακόπουλος 1, Παπαδιονυσίου 17 (1), Καζάνας, Λιάπης 18 (4), Λεγκίκας 8 (2), Τσαπατώρης, Αλίχοντζιτς 8, Στράτος 2, Σοκ 13 (4), Σαχπατζίδης 3 (1).