Ήττα του Φιλίππου από το Παγκράτι με 51-55

Έχασε το ματς στις λεπτομέρειες
Σ' ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον του φίλαθλου κοινού, ο Φίλιππος έχασε μέσα στο Μακροχώρι (Ε.Α.Κ.) από το Παγκράτι. Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Βέροιας ήταν μπροστά στο σκορ με 30-28, ωστόσο στην επανάληψη δεν κατάφερε να «χτίσει» διαφορά ασφαλείας, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να αποδράσουν από την Ημαθία, με το ροζ φύλλο αγώνα. Κορυφαίοι παίκτες για τον Φίλιππο ήταν ο Ελευθεριάδης με 22 και ο Ντόβας με 11 πόντους αντίστοιχα. Μ' αυτήν την ήττα οι Βεροιώτες βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 11 βαθμούς.

Διαιτητές: Μαραμής-Ελευθεριάδης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 19-17, 30-28, 41-43, 51-55

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Ντόβας 11 (1), Ελευθεριάδης 22 (4), Κοθράς 5 (1), Παραπούρας, Σουτζόπουλος 3, Drekalovic 6, Πιλκούδης 2, Γαρέζος 2.

Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Σταυρακούκας 11, Γεωργοπαπαδάκος, Γιοβάνης 5 (1), Χαϊκάλης 15 (3), Τσουργιάννης 17 (1), Δαμιανός, Ταταράκης 3 (1), Τζουγκαράκης 4.