Στο European League ο Τζαφερόπουλος

Για μια ακόμη φορά, ο Μιχάλης Τζαφερόπουλος έλαβε μέρος σ' έναν κρίσιμο ευρωπαϊκό αγώνα. Ο Βεροιώτης διεθνής διαιτητής συμμετείχε, μαζί με τον συνάδελφό του από την Ξάνθη Ανδρέα Μπέτμαν, σε παιχνίδι χάντμπολ στη Γερμανία μεταξύ των ομάδων Νέκαρ Λόβεν και Χολστεμπρο. Ο αγώνας διεξήχθη στο Μανχάιμ, στα πλαίσια του β' προκριματικού γύρου του European League. Ο Τζαφερόπουλος είχε μια εξαιρετική διαιτησία και δέχθηκε τα συγχαρητήρια των διοργανωτών. Για την ιστορία, ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν με 26-27 (ημίχρονο 9-13).