Έχασε στην παράταση από το Αγρίνιο ο Φίλιππος

Στην παράταση έχασε η ομάδα του Φιλίππου Βέροιας από το Αγρίνιο για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού τελείωσε με σκορ 78-78. Η ομάδα του Φιλίππου Βέροιας προηγήθηκε στο 10′ με 15-28. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το
παιχνίδι μείωσαν και πήγαν στα αποδυτήρια με ένα πόντο διαφορά (41-42). Στο 30′ ο Φίλιππος συνέχισε να έχει ένα μικρό προβάδισμα με 65-66. Τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ήταν δραματικά με το παιχνίδι να οδηγείτε στην παράταση (78-78 κ.α) όπου και εκεί οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Δεκάλεπτα: 15-28, 41-42, 65-66, 78-78, 89-85

Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 20, Μπερερής 3, Μιχάλογλου 4, Καπινιάρης 18(1), Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 20(1), Μήτσου 16(4), Ψαράς 8, Σαπλαούρας, Σταμίρης.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 2, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης, Πονόπουλος, Βάλλιος 14(3), Τσιακλάγκανος 5, Καβαργύρης, Κοθράς 21(2), Παραπούρας 10(2), Σουτζόπουλος 12(1), Καντάρκος 21(3).