Ποδαρικό με ήττα στην Κέρκυρα για το Φίλιππο

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για την νέα χρονιά η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που έχασε από την αντίστοιχη του Φαίακα Κέρκυρας με σκορ 71-64. Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα αν και είχαν το προβάδισμα στο 10' με 13-18 και στο ημίχρονο 26-33 στην επανάληψη δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν. Στο 30' οι γηπεδούχοι πήραν σημαντική διαφορά +11 πόντων (53-42) την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και πήραν την νίκη με 71-64.

Διαιτητές : Τσιαπλής - Κατωτικίδης
Δεκάλεπτα : 13-18, 26-33, 53-42, 71-64
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Ματενίδης, Νεδέλκος, Χατζόπουλος, Σπιτιέρης, Μακρίδης, Περούλης Σ., Περούλης Α, Μαγκανάς, Ούστογλου, Αγάθος, Βογιατζής, Στεργίου.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Τόκας Π, Τόκας Α., Βάλλιος, Τσιακλάγκανος, Μαρκοπουλος, Καβαργύρης, Κοθράς, Παραπούρας, Σουτζόπουλος, Καντάρκος.