Ήττα με 73-58 γνώρισε ο Φίλιππος στο Μεσολόγγι

Εκτός έδρας ήττα με 73-58 από τον Χαρίλαο Τρικούπη γνώρισε στο Μεσολόγγι ο Φίλιππος Βέροιας, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ ανδρών. Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες έπαιζαν καλό μπάσκετ με το σκορ να λήγει στο 16-16. Το ημίχρονο βρήκε τον Τρικούπη μπροστά με 33-30 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μεσολογγίου έτρεξε στο σκορ και πίεσε στην άμυνα με αποτέλεσμα να πάρει μια διαφορά έντεκα πόντων με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών παιχνιδιού. Ο Φίλιππος Βέροιας δεν απείλησε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Χαρίλαο Τρικούπη να φτάνει άνετα στο τελικό 73-58

Δεκάλεπτα :16-16, 33-30, 57-46, 73-58  Διαιτητές:Μπούκας-Καμήτσος

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσούκας 5 (1), Τσιμίδης, Βάλλιος 4 (1), Παπαδόπουλος 6, Γεωργιάδης 4, Κοθράς 16 (2), Σιολόγκας 14, Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 2.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 3 (1), Βουρνάς 3 (1), Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 17 (2), Τοπουζίδης 5 (1), Μουράτογλου 14 (1), Σταυρόπουλος 2, Παπαρέγκας 7 (2), Γεωργιάδης 8, Μουρίκης 5, Ψάλτου 9.