Quantcast

Μεγάλη νίκη της Βέροιας Κ17 μέσα στον ΠΑΟΚ

ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ «ΒΑΣΙΛΙΣΣΑΣ» ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ
Οι πιτσιρικάδες της Βέροιας, αντιμετώπισαν τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ και νίκησαν με σκορ 0 – 2 στον αγώνα που διεξήχθη στους Νέους Επιβάτες. Το πρώτο ημίχρονο δεν κύλησε ομαλά για τους παίκτες του ΠΑΟΚ, οι οποίοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 35ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα
πέναλτι του Κουτσούκη. Στην επανάληψη η απόδοση των νεαρών ποδοσφαιριστών του Δικεφάλου ανέβηκε, ωστόσο δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα, με τη Βέροια να διαμορφώνει το τελικό 0 – 2 στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Κωστογλίδης με κοντινό πλασέ. Ο Δημήτρης Χριστοφορίδης χρησιμοποίησε τους: Ντιντιλά, Στογιαννίδη, Ιτσκάρα (75' Τζάνη), Μπαλάνη, Σπυρίδη (78' Κοντό), Καγκελίδη, Ταλαίπωρο, Κουτσούκη, Φωτόπουλο (65' Παπακωνσταντίνου), Κυζιρίδη (83' Καμουλάκο), Περπερίδη (79' Κωστογλίδη).