Φιλική νίκη της Βέροιας επί της Κέρκυρας με 1-0

Μετά το πρώτο ισόπαλο φιλικό με την Ξάνθη (1-1), η Βέροια επικράτησε με 1-0 της Κέρκυρας με τον Αλμπα να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο τέλος του αγώνα. Η Βέροια είχε την ευκαιρία ν' ανοίξει το σκορ πολύ νωρίτερα ωστόσο μιας και στο 4' κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι του Βενέτη, αλλά ο Τόμας αστόχησε μιας και ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε. Η Κέρκυρα απάντησε έχοντας δύο
καλές φάσεις με τον Γεωργίου (12') και τον Χιντζίδη (33')
αλλά οι δύο ομάδες πήγαν χωρίς τέρματα στ' αποδυτήρια. Το παιχνίδι εν τέλει κρίθηκε από πέναλτι που κέρδισε ο
Παπαδόπουλος από τον Ντιμιτρόφσκι και εκτέλεσε εύστοχα αυτή την φορά ο Αλμπα.

ΒΕΡΟΙΑ: Λόπεζ (46' Καντιμοίρης), Χαροντάκης (86' Τσιότρας), Μαλόν (57' Μελίσσης), Ασίγκμπα (69' Παπαγεωργίου), Μαραγκός (86' Ράδης), Μπαλάφας (86' τούφας), Μαυρίας (72' Παπαδόπουλος), Τόμας (80' Ναυριανιάδης), Σαφέρ (62' Άλμπα), Ναβαλόφσκι (72' Μπερτούτσι), Ξόμπλιος (72' Λινάρδιος).

ΚΕΡΚΥΡΑ: (Α' Ημίχρονο) Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Γεωργίου, Αρναρέλης, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Σιόντης, Χιντζίδης, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Γεωργακόπουλος
(Β' Ημίχρονο) Αραμπατζης, Ντιμιτροφσκι, Γκομεζ, Παμλίδης, Επστάιν, Ντιόγκο, Γραμιτσάρης, Ροζάριο, Κόντος, Νίκιτς