Σιόντης: «Στο δεύτερο ημίχρονο, κυριαρχήσαμε στο γήπεδο»

Ο Στέφανο Σιόντης, μιλώντας στην κάμερα των καναλιών Novasports μετά το τέλος του αγώνα της Βέροιας με την Καλλονή, στάθηκε στη νίκη της ομάδας του με 0-1 τονίζοντας πώς οι φιλοξενούμενοι ξεπέρασαν την αρχική νευρικότητα και βελτίωσαν σταδιακά στο 90λεπτο την απόδοσή τους. «Ήμασταν λίγο νευρικοί στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, ωστόσο σταδιακά βελτιώσαμε την εικόνα μας και σιγά σιγά κυριαρχήσαμε μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
Θα μπορούσε να ήταν ισοπαλία το τελικό αποτέλεσμα, αλλά τελικά ήρθε αυτό το πέναλτι που μας χάρισε τη νίκη. Είμαστε πολύ χαρούμενοι για αυτούς τους τρεις βαθμούς, γιατί μας βοηθούν βαθμολογικά για την συνέχεια. Σίγουρα στα εντός έδρας δεν καταφέραμε ιδιαίτερα βαθμούς, αλλά παίζαμε με δύσκολους αντιπάλους όπως την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ, αλλά εκτός έδρας δείξαμε ένα πολύ καλύτερο πρόσωπο. Υπάρχει ποιότητα στο ρόστερ. Αυτή η νίκη θα βοηθήσει στην ψυχολογία, αλλά πρέπει να κρατήσουμε χαμηλούς τόνους. Θα μας βοηθήσει και η διακοπή για να οργανωθούμε καλύτερα. Ο προπονητής μας στο ημίχρονο μας είπε να είμαστε τόσο νευρικοί και να παίξουμε χωρίς άγχος όπως και κάναμε» ανέφερε χαρακτηριστικά ο έμπειρος ποδοσφαιριστής της Βέροιας.