Δείτε όλο το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Rio

ΠΟΤΕ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ
Η ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ

Δείτε τις ημέρες και τις ώρες που θα αγωνιστούν τα μέλη της Ελληνικής αποστολής κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων στο Rio, καθώς και τις μέρες και ώρες που αγωνίζεται η Βεροιώτισσα πρωταθλήτρια επτάθλου Σοφία Υφαντίδου.
Το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Rio έχει ως εξής:


ΔΕΥΤΕΡΑ 8/8
Πόλο, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
15:00 - Προκριματικά (Α): Σερβία - Ελλάδα Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο ανδρών
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
15:00 - Γύρος των "64": Σπάθη ατομικό (Γ) Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
16:00 - Γύρος των "32": Σπάθη ατομικό (Γ) Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
17:35 - Γύρος των "16": Σπάθη ατομικό (Γ) Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
18:40 - Προημιτελικά: Σπάθη ατομικό (Γ) Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα
Ιστιοπλοΐα, λίμνη Λαγκόα
19:05 - RS:X (Α) Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης
Ιστιοπλοΐα, λίμνη Λαγκόα
19:15 - RS:X (Γ) Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:27 - Προκριματικά: 200μ πεταλούδα (Α) Ελληνική συμμετοχή: Στέφανος Δημητριάδης
Κωπηλασία, λίμνη Λαγκόα
19:30 - Προκριματικά: Τετράκωπος άνευ πηδαλιούχου ανδρών Ελληνική συμμετοχή: Γιάννης Χρήστου, Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας και Διονύσης Αγγελόπουλος
Ιστιοπλοΐα, λίμνη Λαγκόα
20:05 - RS:X (Α) Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης
Ιστιοπλοΐα, λίμνη Λαγκόα
20:15 - RS:X (Γ) Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου
Ιστιοπλοΐα, λίμνη Λαγκόα
21:05 - RS:X (Α) Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης
Ιστιοπλοΐα, λίμνη Λαγκόα
21:15 - RS:X (Γ) Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
22:00 - Ημιτελικά: Σπάθη ατομικό (Γ) Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
23:15 - Μικρός τελικός: Σπάθη ατομικό (Γ) Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
23:45 - Τελικός: Σπάθη ατομικό (Γ) Σε περίπτωση πρόκρισης Ελληνική συμμετοχή: Βάσω Βουγιούκα

ΤΡΙΤΗ 9/8
Σκοποβολή, Ολυμπιακό κέντρο
15:00 – προκριματικός 25μ. πιστόλι – Άννα Κορακάκη
Τζούντο, Καριόκα αρένα 2
16:00 – 1ος γύρος 81κ. ανδρών – Ρομάν Μουστόπουλος
Κωπηλασία, λίμνη Λαγκόα
16:10 – ημιτελικός διθέσιου σκιφ γυναικών- Κατερίνα Νικολαΐδου, Σοφία Ασουμανάκη
17:00 – ημιτελικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ελαφρών βαρών ανδρών – Στέφανος Ντούσκος, Σπύρος Γιάνναρος, Γιάννης Πέτρου, Παναγιώτης Μαγδανής
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:02 – προκριματικός 100μ. ελεύθερο ανδρών – Κρίστιαν Γκολομέεβ
19:50 – προκριματικός 200μ. πρόσθιο ανδρών – Παναγιώτης Σαμιλίδης, Δημήτρης Κουλούρης
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
19:05 – 1η-2η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 4η-6η ιστιοδρομία RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου
19:15 – 3η-4η ιστιοδρομία λέιζερ ανδρών – Παύλος Κοντίδης (Κύπρος)
19:15 – 4η-6η ιστιοδρομία RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/8
Ποδηλασία, Φορτ Κόπακαμπανα
16:00 – ατομική χρονομέτρηση ανδρών – Γιάννης Ταμουρίδης
Ξιφασκία, Καριόκα αρένα 3
14:30 – προκριματικά ξίφος ασκήσεως γυναικών ατομικό – Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου
Τζούντο, Καριόκα αρένα 2
16:00 – προκριματικά 90κ. ανδρών – Ηλίας Ηλιάδης
Υδατοσφαίριση, «Μαρία Λενκ»
16:20 – 1ος όμιλος ανδρών – Ελλάδα – Ουγγαρία
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
19:05 – 3η-4η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 1η-3η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης
19:05 – 1η-2η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:25 – προκριματικός 200μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
20:09 – προκριματικός 200μ. μεικτή ανδρών – Ανδρέας Βαζαίος

ΠΕΜΠΤΗ 11/8
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:02 – προκριματικός 50μ. ελεύθερο ανδρών – Κρίστιαν Γκολομέεβ, Οδυσσέας Μελαδίνης
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
19:05 – 5η-6η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 7η-9η ιστιοδρομία RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης
19:05 – 4η-6η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης
19:15 – 3η-4η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης
19:15 – 7η-9η ιστιοδρομία RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/8
Σκοποβολή, Ολυμπιακό κέντρο
15:00 – προκριματικά σκιτ γυναικών – Άντρη Ελευθερίου (Κύπρος)
15:30 – προκριματικό σκιτ ανδρών – Μάκης Μίτας, Ανδρέας Χάσικος (Κύπρος)
Στίβος, Ολυμπιακό στάδιο

15:35 – 100μ. εμπόδια επτάθλου – Σοφία Υφαντίδου
16:50 – ύψος επτάθλου – Σοφία Υφαντίδου

17:10 – τελικός 10.000μ. γυναικών – Αλεξία Παππά
20:30 – τελικός 20χλμ. βάδην ανδρών – Αλέξανδρος Παπαμιχάηλ
Άρση βαρών, Ριοσέντρο Παβιλιόν 2
16:00 – 2ο γκρουπ 85κ. ανδρών – Θόδωρος Ιακωβίδης, Αντώνης Μαρτασίδης (Κύπρος)
Κολύμβηση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
19:02 – προκριματικός 50μ. ελεύθερο γυναικών – Νόρα Δράκου
21:48 ή 21:58 – προκριματικός 4Χ100μ. μεικτής ανδρών – Απόστολος Χρήστου, Ανδρέας Βαζαίος, Παναγιώτης Σαμιλίδης, Κριστιάν Γκολομέεβ
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
19:05 – 5η-6η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής
19:05 – 10η-12η ιστιοδρομία RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου
19:15 – 10η-12η ιστιοδρομία RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/8
Υδατοσφαίριση, «Μαρία Λενκ»
01:30 – 1ος όμιλος ανδρών – Ελλάδα – Βραζιλία
Στίβος, Ολυμπιακό στάδιο
02:35 – σφαιροβολία επτάθλου – Σοφία Υφαντίδου
03:20 – προκριματικός μήκους ανδρών – Μίλτος Τεντόγλου
04:05 – 200μ. επτάθλου – Σοφία Υφαντίδου
04:46 – προκριματικός 100μ. γυναικών – Ραμόνα Παπαϊωάννου
13:40 – προκριματικός τριπλούν γυναικών – Βούλα Παπαχρήστου
17:00 – προκριματικός 400μ. γυναικών – Ειρήνη Βασιλείου
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
17:45 – άλμα εις μήκος επτάθλου – Σοφία Υφαντίδου
19:05 – 7η-8η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 9η-10η ιστιοδρομία λέιζερ ανδρών – Παύλος Κοντίδης (Κύπρος)
19:05 – 7η-9η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/8
Στίβος, Ολυμπιακό στάδιο
02:00 ή 03:15 – ακοντισμός επτάθλου – Σοφία Υφαντίδου
02:20 – προκριματικός επί κοντώ ανδρών – Κώστας Φιλιππίδης
04:53 ή 04:59 ή 05:05 – 800μ. επτάθλου – Σοφία Υφαντίδου

15:30 – μαραθώνιος γυναικών – Ράνια Ρεμπούλη, Σοφία Ρήγα, Γιώτα Βλαχάκη
Συγχρονισμένη κολύμβηση, «Μαρία Λενκ»
17:00 – προκριματικός ελεύθερου προγράμματος ντουέτου – Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
19:05 – 9η-10η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – ιστιοδρομία μεταλλίων RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης
19:05 – 10η-12η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης
19:15 – 7η-8η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής
20:50 – ιστιοδρομία μεταλλίων RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου
Υδατοσφαίριση, Ολυμπιακό κολυμβητήριο
20:10 – 1ος όμιλος ανδρών – Αυστραλία – Ελλάδα

ΔΕΥΤΕΡΑ 15/8
Στίβος, Ολυμπιακό, στάδιο
02:30 – προκριματικός ύψους ανδρών – Κώστας Μπανιώτης, Κυριάκος Ιωάννου, Δημήτρης Χονδροκούκης
15:35 – προκριματικός 200μ. γυναικών – Μαρία Μπελιμπασάκη, Ραμόνα Παπαιωάννου, Ελένη Αρτυματά
Κολύμβηση, Κόπακαμπανα
15:00 – 10χλμ. open water γυναικών – Κέλλυ Αραούζου
Συγχρονισμένη κολύμβηση, «Μαρία Λενκ»
17:00 – τεχνικό πρόγραμμα, ντουέτο – Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
19:05 – 9η-10η ιστιοδρομία 470 – Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής
Ενόργανη γυμναστική, Ολυμπιακή Αρένα
16:30, 20:30 – Τελικός Κρίκων – Λευτέρης Πετρούνιας
20:05 – ιστιοδρομία μεταλλίων λέιζερ ανδρών – Παύλος Κοντίδης

ΤΡΙΤΗ 16/8
Στίβος, Ολυμπιακό στάδιο
02:30 ή 03:50 – προκριματικός δισκοβολίας γυναικών – Κρίστυ Αναγνωστοπούλου
02:40 – προκριματικός 110μ. εμπόδια ανδρών – Κώστας Δουβαλίδης
15:45 – προκριματικός επί κοντώ γυναικών – Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυριακοπούλου
17:05 – προκριματικός 100μ. εμποδίων γυναικών – Ελισάβετ Πεσιρίδου
17:50 – προκριματικός 200μ. ανδρών – Λυκούργος Τσάκωνας
Κολύμβηση, Κόπακαμπανα
15:00 – 10χλμ. open water ανδρών – Σπύρος Γιαννιώτης
Ποδηλασία πίστας, Ολυμπιακό ποδηλατοδρόμιο
16:18 – πρώτος γύρος κέιριν ανδρών – Χρήστος Βολικάκης
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
19:05 – ιστιοδρομία μεταλλίων φιν – Γιάννης Μιτάκης
20:05 – ιστιοδρομία μεταλλίων Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης

ΤΕΤΑΡΤΗ 17/8
Στίβος, Ολυμπιακό στάδιο
03:05 – προκριματικός μήκους γυναικών – Λίλη Αλεξούλη
15:40 – προκριματικός σφυροβολίας ανδρών – Μιχάλης Αναστασάκης
Ιστιοπλοΐα, Μαρίνα Ντα Γκλόρια
20:05 – ιστιοδρομία μεταλλίων 470 ανδρών – Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής

ΠΕΜΠΤΗ 18/8
Στίβος, Ολυμπιακό στάδιο
15:55 – προκριματικός σφαιροβολίας ανδρών – Νίκος Σκαρβέλης
16:00 – προκριματικός ύψους γυναικών – Λεοντία Καλλένου (Κύπρος)
Πάλη, Καριόκα αρένα 2
16:00 – προκριματικά ελευθέρας 53κ. γυναικών – Μαρία Πρεβολαράκη

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/8
Στίβος, Ολυμπιακό στάδιο, Σαμπαδρόμιο
14:00 – 50χλμ. βάδην ανδρών – Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
20:30 – 20χλμ. βάδην γυναικών – Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Παναγιώτα Τσινοπούλου
Ρυθμική γυμναστική, Ολυμπιακή αρένα
16:20 – σύνθετο ατομικό – Βαρβάρα Φίλιου