Στην Γ' Εθνική η Αγκαθιά - Νίκησε στην παράταση τον ΠΑΟΚ με 2-1

Η Νίκη Αγκαθιάς είναι η φετινή πρωταθλήτρια στο τοπικό πρωτάθλημα της Ημαθίας, καθώς επικράτησε του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας με 2-1, σ' έναν αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο του Μακροχωρίου. Μετά από ένα αμφίρροπο ματς που παρακολούθησαν 800 και πλέον οπαδοί των δύο ομάδων, η ομάδα του Σταύρου
Κωστογλίδη επικράτησε με τέρμα που πέτυχε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων της παράτασης ο Χρήστος Σιδηρόπουλος. Στην κανονική διάρκεια ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1, με τον ΠΑΟΚ να ανοίγει το σκορ στο 16 λεπτό με κεφαλιά του Αθανασιάδη και την Αγκαθιά να ισοφαρίζει στο 45' με ανάποδο ψαλίδι του Ευγένη Κίτσα! Διαιτητής του τελικού ήταν ο Μαλούτας. Δείτε το νικητήριο γκολ της Αγκαθιάς μέσα από το video του alexandreia-gidas.gr: