Με 31-21 έχασε ο Φίλιππος στη Μίκρα από τον ΠΑΟΚ

Δύσκολο απόγευμα για τον Φίλιππο στη Μίκρα απέναντι στον ΠΑΟΚ καθώς έχασε με 31-21 για την 17η αγωνιστική της Handball Premier. Οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν κοντά στο σκορ, ωστόσο μετά το 20ο λεπτό του αγώνα ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμό και σε συνδυασμό με τις λανθασμένες επιθετικές επιλογές του Φιλίππου πήρε μια διαφορά στο σκορ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ του 16-12. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να είναι ανταγωνιστικοί, όμως οι γηπεδούχοι έχοντας καλή απόδοση δεν άφησαν περιθώριο στον Φίλιππο να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 7-7, 11-10, 15-11, 16-12 (ημχ.) 18-13, 21-15, 24-16, 27-17, 27-19, 31-21

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Παλάσκας 10, Πέγιοβιτς, Ζάγκας, Πόουλσεν, Νικολαΐδης, Κολοβός 2, Κοτανίδης, Βεσελίνοβοτς 2, Καλόμοιρος, Κυπραίος 1, Μαστορογιάννης, Αποστόλου 1, Πετρίδης 3, Κοκώνης 4, Τσίλης 8, Αραμπατζής.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Θόδωρος Παυλίδης): Κότσιφας, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης, Μπαλτατζής 1, Τζίμπουλας 2, Χαραλαμπίδης 6, Σεϊρεκίδης 2, Φιλοσόγλου, Κωστακίδης 2, Αποστολίδης 1, Κουκουτσίδης 1, Καλλιαρίδης, Σιαματάς 1, Αρσενασβίλι 2, Γρηγοριάδης.

Διαιτητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 6/8-3/3