Έχασε από την Παναχαϊκή η Βέροια

Με σκορ 0-2 επικράτησε της Βέροιας η Παναχαϊκή, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της football league. Η ομάδα της Πάτρας «καθάρισε» το τρίποντο από πολύ νωρίς, με δύο γκολ μέσα σε εννιά λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, πετυχαίνοντας την τέταρτη σερί της νίκη και αυξάνοντας την διαφορά της στο +5 από τον τρίτο ΟΦΗ. Τα γκολ για την Πατρινή ομάδα σημείωσαν
οι Μωραίτης (28΄) και Φωτάκης με πέναλτι ενώ οι κοκκινόμαυροι έχασαν άλλες 3 καλές ευκαιρίες για να σημειώσουν και άλλα γκολ με την Βέροια να δείχνει λίγα πράγματα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Ντάσιος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Γκίνο, Αργυρόπουλος, Σωτηράκος, Στεργίδης, Φωτάκης (60' Λουμπαρδέας), Ελευθεριάδης (64' Μαστραντωνάκης), Μωραΐτης (74' Βασιλείου)
ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαγκόζης, Κοζάκης (80' Ζυγκερίδης), Ουνγιαλίδης, Δαμιανάκης, Καψάλης (60' Γιαμόα), Δόρης, Μπλέτσας, Λαζόπουλος (70' Μέξης), Βανκεβάι, Λίταινας, Μπαστιανός