Με τριάρα «σκότωσε» τον Πιερικό η Νάουσα

Σεφτέ στις νίκες έκανε η Νάουσα η οποία πήρε το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα, εν αντιθέσει με τον Πιερικό που για ακόμα μια φορά έφυγε με άδεια χέρια από την Ημαθία. Η ομάδα του Δημήτρη Χριστοφορίδη μπήκε καλύτερα στο ματς από τους φιλοξενούμενους, και στο 27΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ χάρη σε τέρμα του Τζημογιάννη. Από το σημείο
εκείνο και μετά οι «κυανόλευκοι» κατάφεραν να διαχειριστούν με επιτυχία το υπέρ τους σκορ, το οποίο έμελε να είναι και το τελικό του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα της Νάουσας όπως και στο πρώτο μέρος μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, και στο 64΄ κατάφερε να ζευγαρώσει τα τέρματα της με τον Κωτσόπουλο, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 90΄ ήταν αυτός που έκανε το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

ΝΑΟΥΣΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Γρηγοριάδης, Ζούρκος, Τούφας, Μουρατίδης, Τζημογιάννης, Γιαννόπουλος, Ντινόπουλος, Κυζιρίδης, Κωτσόπουλος, Τόσιος, Περηφανόπουλος
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παπατολίκας, Λαζαρίδης, Καραγκούνης, Τερζής, Τσιρλίδης, Κραγιόπουλος, Κοκονόζι, Γκουντρουμπής, Κτιστόπουλος, Σαμανίδης