Φιλική ήττα της Βέροιας μέσα στα Τρίκαλα με 1-0

Την ομάδα των Τρικάλων αντιμετώπισε σήμερα η «Βασίλισσα του Βορρά». Οι Θεσσαλοί επικράτησαν εύκολα τη Βέροια με 1-0 με γκολ φάουλ του Γκόλια στο 33 λεπτό της συνάντησης. Οι παίκτες του Σωτήρη Αντωνίου ήταν καλύτεροι από τους φιλοξενούμενους με τον τεχνικό των Τρικάλων να δίνει πολύτιμα λεπτά στους παίκτες που δεν αγωνίστηκαν στην
Καρδίτσα. Από την άλλη πλευρά ο Απόστολος Χαραλαμπίδης δοκίμασε την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών του και κάποια τακτικά συστήματα. Δείτε το φιλμ και το video του αγώνα:
19′ Εξαιρετικό στρώσιμο της μπάλα από τον Τζόκιτς στον Τόμιτς που σούταρε αλλά η μπάλα βρήκε δοκάρι και πέρασε άουτ
20′ Νέα καλή στιγμή για τον ΑΟΤ με δυνατό σουτ του Ζγκούρι από το ύψος της περιοχής που πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γιαγκόζη
33′ Ο Γκόλιας εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0
42′ Δυνατό σουτ του Μπουντόπουλου από πάσα του Τζόκιτς… πέρασε άουτ
47′ Φάουλ του Μπαστιάνου… μπλόκαρε ο Αθανασόπουλος
60′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια όταν από φάουλ του Λίταινα, ο Ντεέρ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ
68′ Δυνατό συρτό σουτ του Ζγκούρι… η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Γιαγκιόζη
90+1 Μακρινό σουτ του Δαμιανάκη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Βουτσελά

ΑΟ Τρίκαλα: Αθανασόπουλος (75΄Βουτσελάς), Βέρτζος, Γκαλίτσιος, Γκόλιας, Τόμιτς (84΄Τσιμπούκας), Μανώλης (73΄Μυρσινιάς), Τζόκιτς (80΄΄Κατσαντώνης), Τσιάρας, Ντίνας (80΄Παρθένης), Μπουντόπουλος (46΄Ντιατά), Ζγκούρι (69΄Ζήσης)

Βέροια: Γιαγκόζης, Κοζάκης (73΄Βάλις), Καψάλης, Δαμιανάκης, Σουλιώτης, Λάσκαρης, Ουνιγιαλίδης, Ρούνει, Μπλέτσας, Μπαστιανός, Λίταινας (63΄Γιαμόα)