«Κόλλησαν» στο 0-0 Βέροια και Τρίκαλα

Άλλο ένα δυνατό φιλικό έδωσε η «Βασίλισσα του Βορρά» με τον προπονητή της ομάδας Απόστολο Χαραλαμπίδη να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα για την ετοιμότητα των ποδοσφαιριστών του. Η Βέροια αντιμετώπισε την ομάδα των Τρικάλων, με τον αγώνα να λήγει ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο πρώτο ημίχρονο οι «Θεσσαλοί» είχαν τα ηνία του παιχνιδιού και
έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες που θα τους έβαζαν μπροστά στο σκόρ. Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και έγινε ένα μέτριο ματς, με πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρο. Ωστόσο, οι δύο ομάδες ήταν άστοχες στην τελική προσπάθεια και μοιραία ήρθε το 0-0. Η ενδεκάδα της Βέροιας ήταν η εξής:

Γιαγκόζης, Καψάλης (88΄Σταυρίδης), Δαμιανάκης, Μπλέτσας (57΄Δορής), Λίταινας (88΄Τσιότρας), Λαζόπουλος (73΄Πατσιαβούρας), Σουλιώτης (56΄Τσιούχας), Κοζάκης (55΄Νύχταρης), Λάσκαρης, Μπαστιάνος (55΄Ντεχέρ), Ρούνει (75΄Ζυγκερίδης)