Ήττα με 25-29 από το Αμύνταιο για τις χαντμπολίστριες του Φιλίππου (ΦΩΤΟ)

Ολοκληρώθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 14 Ιανουαρίου 2017 ο Α’ γύρος της 9ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών με την αναμέτρηση του Φιλίππου Βέροιας με τον Αμύντα Αμυνταίου. Οι παίκτριες του Φιλίππου γνώρισαν την ήττα από την ομάδα του Αμύντα Αμυνταίου με 25-29. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα του Αμυνταίου να προηγείται στο σκορ και στο πρώτο δεκάλεπτο να σημειώνει το 3-6. Μετά το πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Τσικίνα ισοφάρισε στο σκορ με 18-18 στο 40', παρόλα αυτά όμως, δεν κατάφερε να κερδίσει την αντίπαλη ομάδα και ο αγώνας έληξε με 25-29.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-6, 6-8, 8-10, 9-11, 12-13 (ημχ.), 14-15, 18-18, 20-20, 22-22, 24-25, 25-29

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Κερλίδη 3, Νάκο 3, Γεωργιάδου Κλ. 1, Θεοδοσοπούλου Β., Καλμουκίδου 6, Ζουμπουλίδου, Θεοδοσοπούλου Σ., Ματαρώνα 2, Στεφανίδου, Ζαγκλιβέρη, Σπυριδοπούλου, Παπαδοπούλου 3, Εμμανουηλίδου, Καραχαρίση 6, Γεωργιάδου Αλ. 1, Νούσια

ΑΜΥΝΤΑΣ (Νίκος Γιώσκος): Μπάντη 2, Μίτις, Ζντράβεφσκα 7, Ρακοπούλου Ιλ. 1, Κωτσοπούλου 1, Νταμπίζα, Ρακοπούλου Ελ., Τσιρλιάνη, Σουμελίδου 1, Τσιομπάνου 11, Ταϊρίδου, Παρασκευοπούλου, Καλογήρου 6.

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας Δίλεπτα: 2-1 Πέναλτι: 3/8 – 3/5