Ολοκληρώθηκε ο αγώνας δρόμου «Σωτήρης Περτσιούνης» στη Μελίκη

Την Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016 διεξήχθη, στη Μελίκη Ημαθίας, από τον ΓΑΣ Μελίκης και την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κ. Μακεδονίας, σε συνεργασία με την ΚΕΔΑ και τη Δημοτική Κοινότητα Μελίκης, στα πλαίσια των Ζ΄ Μελίκειων, ο αγώνας δρόμου σε δημόσια οδό με την επωνυμία «Σωτήρης Περτσιούνης». Οι αθλητές στίβου του Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας έδωσαν το παρών στους αγώνες και πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις.
600 μ. Αγοριών Μίνι:
1ος Αθανασάκης Παναγιώτης 2.14.11
7ος Λιούλιας Νίκος 2.41.9
10ος Γουδώνης Χρήστος 2.45.0
11ος Μεταξόπουλος Άλκης 2.47.0
12ος Κοσμίδης Δημήτριος 2.48.6
14ος Ακριβόπουλος Δημήτριος
15ος Ιωαννίδης Κώστας
18ος Νέστωρας Θεόδωρος
24ος Κουντουράς Γιώργος
27ος Χριστογιάννης Δημήτριος
28ος Ανάστος Γιώργος
32ος Χριστογιάννης Αχιλλέας
33ος Ζησιός Αριστοτέλης
35ος Τολίκας Κωνσταντίνος
38ος Γεωργίου Παύλος
45ος Παπαδόπουλος Αναστάσιος


600 μ. Κοριτσιών Μίνι:
5η Γραμματικοπούλου Αντωνία 2.44.6
8η Καραγιώργου Στεργιανή 2.47.5
9η Κουκουτέγου Χρύσα 2.47.8
10η Παπαδημητρίου Δημοσθενία 2.49.0
11η Σαρόγλου Άσπα 2.51.0
12η Λύχνα Ελένη 2.52.3
16η Γκαλίτσιου Ευαγγελία
17η Ιωσηφίδου Δέσποινα
18η Τσανακτσίδου Ραφαηλία
19η Κοσμίδου Όλγα
23η Γκαλίτσιου Δέσποινα
24η Βρανά Μαρία
29η Αραμπατζή Άννα
32η Μελιοπούλου Ευαγγελία
39η Κυρατλίδου Παναγιώτα
47η Αραμπατζή Κατερίνα

1000 μ. ΠΠ Β’ Αγοριών:
4ος Παπανικολάου Δημήτριος 3.39.0
5ος Λαβαγκότης Νικόλαος 3.41.7
8ος Κουμπουλίδης Δημήτριος 3.44.5
9ος Αποστολίδης Γιώργος 3.45.6
10ος Φουρκιώτης Νικόλαος 3.48.9
11ος Εμμανουηλίδης Αλέξανδρος 3.52.3
14ος Ζησιός Αθανάσιος 3.55.5
15ος Κωτσιάντης Αλέξανδρος 3.56.1


1000 μ. ΠΚ Β’ Κοριτσιών:
2η Μελικιώτη Ιωάννα 3.58.3
6η Καραγιώργου Αθηνά 4.05.1
7η Αραμπατζή Ελένη 4.06.9
14η Τζήμα Δέσποινα- Ολυμπία 4.22.0
17η Βασιλάκη Ελευθερία 4.33.0
21η Μαγαλιού Αναστασία 4.40.6
22η Νέστορα Ιωάννα 4.44.5


3000 μ. ΠΠ Α’:
8ος Μαγαλιός Κωνσταντίνος 12.43.80
11ος Δημητρόπουλος Γιώργος 12.49.00

2000 μ. ΠΚ Α’:
1η Ιωαννίδου Ελένη 8.38.60
2η Πίσσα Αντωνία 9.44.00
3η Μελιοπούλου Γιαννούλα 9.48.00
5η Αθανασάκη Ρεβέκκα 9.55.10
12η Φωτοπούλου Μαρία 10.16.80
14η Μήτσιου Σοφία 10.23.40


3000 μ. Παίδων:
4ος Βλάχος Γιώργος 12.14.00

5000 μ. Ανδρών:
2ος Κουκουτέγος Αντώνης 20.46.10
7ος Τσαρτσάνης Δημήτριος 29.18.50

5000 μ. Γυναικών:
2η Τσιπροπούλου Αναστασία 29.18.20