Τριάρα έριξε ο Άρης στη Βέροια με αντίπαλο τον Αιγινιακό (VIDEO)

Κάθε πρεμιέρα σε Κύπελλο ή Πρωτάθλημα κρύβει κινδύνους. Ο Άρης τους απέφυγε και έφτασε δίκαια στη νίκη επί του Αιγινιακού με 3-0 για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου. Ο αγώνας διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο της Βέροιας κάτω από δρακόντεια μέτρα ασφαλείας. Ηγετική εμφάνιση του Μιλούνοβιτς που σκόραρε δύο φορές και δημιούργησε το πρώτο γκολ. Η ομάδα του
Νίκου Αναστόπουλος δεν έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση. Κυριάρχησε, όμως, απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε με τον Καπνίδη στο 19’και έθεσε τις βάσεις για τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι κίτρινοι επέτρεψαν τον Αιγινιακό να φτάσει πιο εύκολα στα καρέ του Διούδη και να κινδυνεύσει σε 2-3 περιπτώσεις με την ισοφάριση. Ένας πολύ ωραίος συνδυασμός του Μπαργκάν και του Μιλούνοβιτς έφερε το 0-2 με σκόρερ τον Σέρβο και έγειρε οριστικά την πλάστιγγα υπέρ του Άρη. Στο 81’ και πάλι ο Μιλούνοβιτς βρήκε δίχτυα από κοντά μετά από κόρνερ του Τάτου. Έτσι χωρίς άγχος ο Άρης έκανε ντεμπούτο με το δεξί στις επίσημες φετινές του υποχρεώσεις ξεμουδιάζοντας συνάμα από την αναμονή για την έναρξη του πρωταθλήματος.