Quantcast

Τέλος καλό όλα καλά για το Φίλιππο - Νίκησε την Πυλαία με 28-26

Μετέτρεψε έναν διαφαινόμενο θρίαμβο σε μια αγχωτική νίκη αλλά τέλος καλό όλα καλά. Στην πρεμιέρα των αγώνων ως γηπεδούχος το απόγευμα της Τετάρτης στο Φιλίππειο, ο Φίλιππος ζευγάρωσε τις νίκες του καθώς επιβλήθηκε επί της Πυλαίας με 28-26. Η άνετη επικράτηση στο πρώτο ημίχρονο ήταν μάλλον η αιτία για ένα χαλάρωμα στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου κάτι που παρολίγο να αποβεί μοιραίο.
Τελικά μίλησε η ψυχή του Φιλίππου στα κρίσιμα σημεία με τον Μπουκοβίνα να κάνει καθοριστικές αποκρούσεις και τον κάπταιν Σταύρο Παπαδόπουλο να παίρνει την «υπόθεση» επάνω του συμπαρασύροντας τους νεαρούς παίκτες του Φιλίππου στους ρυθμούς που επέβαλαν οι απαιτήσεις του αγώνα.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 28-26
Τα πεντάλεπτα: 1-0, 5-3, 9-4, 11-6, 13-6, 15-10 (ημχ), 17-12, 19-14, 22-17, 24-19, 25-24, 28-26
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αρβανιτίδης, Νικολαΐδης 1, Ζλατάνος, Μιχαηλίδης 2, Χαραλαμπίδης, Δομπρής 4, Κύρτσιος, Κόντης 2, Τριανταφυλλίδης 3, Μπουκοβίνας 1, Κωστακίδης 5, Αποστολίδης 1, Μπαλτατζίδης 2, Βραζάλιτσα 3, Παπαδόπουλος 4, Ψωμιάδης.

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης, Αντωνιάδης, Καλόμοιρος, Αλατσατιανός 1, Βραχιολίδης, Τσαβδάρης 5, Σεβαστίδης 5, Αλμπάνης, Παπαδόπουλος 2, Ζαφείρης, Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος 7, Σπυρόπουλος 2, Κατσαρός, Ανανιάδης 4.

Διαιτητές: Λινάρδος- Στεφανίδης, Δίλεπτες: 5/3, Κόκκινες: 41’ Καλόμοιρος, 55’ Τριανταφυλλίδης, Πέναλτι: 1/1-4/6