«Μαχαιριά» στην καρδιά του Φιλίππου - Ήττα στο τέλος με 21-20 από τον Δούκα

ΕΧΑΣΕ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ
Δεν μπόρεσε τελικά να ντουμπλάρει τις νίκες ο Φίλιππος Βέροιας, κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα του Δούκα. Στο δεύτερο εκτός έδρας αγώνα, σε ισάριθμες αγωνιστικές, η ομάδα της Βέροιας αν και προσπάθησε δεν κατάφερε να συνεχίσει το ξεκίνημα της πρεμιέρας κόντρα στον Πανελλήνιο. Πάντως η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη, παρά την ήττα, ξεδίπλωσε κατά διαστήματα τις γνωστές της αρετές και απέδειξε πως διαθέτει ένα πολύ καλό σύνολο. Οι Βεροιώτες βρέθηκαν από το πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκορ και το ημίχρονο έκλεισε με 12-9. Στην συνέχεια κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα στάθηκαν ιδιαίτερα άτυχοι και έχασαν το ματς μ' ένα πέναλτι στο τελευταίο δευτερόλεπτο.
Πεντάλεπτα: 3-4, 6-4, 6-4, 7-4, 10-6, 12-9 (ημ), 15-11, 17-13, 19-14, 19-16, 21-20