«Βασιλιάς» Φίλιππος μέσα στη Μπούτβα – Ατσαλένιος και θριαμβευτής!

Ένας Φίλιππος φτιαγμένος από ατσάλι, πέρασε νικηφόρα μέσα από τη Μπούντβα επικρατώντας με 28-26. Σ' ένα γήπεδο που έβραζε από την πρώτη στιγμή, οι παίκτες του Φιλίππου παίζοντας με ψυχή και μυαλό, κράτησαν τους γηπεδούχους σε απόσταση ασφαλείας και χτύπησαν την κατάλληλη στιγμή. Δεν φοβήθηκαν ακόμη κι όταν η τοπική ομάδα, στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έφτασε μια
ανάσα από το να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα. Ο Φίλιππος αιφνιδίασε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και όχι μόνο κατάφερε να καλύψει τη διαφορά, αλλά και να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Στη συνέχεια ο αγώνας πήγε στο γκολ, κάτι που βόλευε τον Φίλιππο και εκνεύρισε τους γηπεδούχους που 12 λεπτά πριν το τέλος επιχείρησαν να μετατρέψουν το γήπεδο σε αρένα. Τελικά επικράτησε η ψυχραιμία, αλλά όλα είχαν λήξει ουσιαστικά. Στα τελευταία λεπτά ο Φίλιππος ξεδίπλωσε τις αρετές του και πέτυχε μια μεγάλη νίκη 28-26.