Έγινε η κλήρωση της Super League - Δύσκολο πρόγραμμα για τη Βέροια

ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΟΚΤΩ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ, ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, ΑΕΚ ΚΑΙ ΠΑΟΚ
Η σεζόν της Σούπερ Λίγκα θ' αρχίσει στις 20-21 Αυγούστου και θα ολοκληρωθεί στις 30 Απριλίου. Ομως όλα ξεκίνησαν την Δευτέρα το απόγευμα με την κλήρωση του νέου πρωταθλήματος. Σε αυτήν (όπως αναμενόταν) δεν υπήρξε ντέρμπι τις πρώτες αγωνιστικές και το πρώτο μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στους τέσσερις μεγάλους είναι την 6η αγωνιστική με το Ολυμπιακός-ΑΕΚ. Πριν την κλήρωση είχαμε παράδοση-παραβολή με τον Μποροβήλο να δίνει την σκυτάλη στον νέο πρόεδρο της Σούπερ Λίγκας Γιώργο Στράτο. Αξίζει να σημειωθεί πως το πρόγραμμα της Βέροιας, τις πρώτες οκτώ αγωνιστικές, είναι πολύ δύσκολο, καθώς θα έχει να αντιμετωπίσει όλους τους μεγάλους (Ολυμπιακό, ΑΕΚ, Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ)

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ 2016-17

1η Αγωνιστική

Κέρκυρα – Ατρόμητος
Ηρακλής – Ξάνθη
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ
Λάρισα – Βέροια
ΑΕΚ - Παναιτωλικός
Πλατανιάς - Παναθηναϊκός
Πανιώνιος - ΠΑΣ Γιάννινα

2η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-Κέρκυρα
Πλατανιάς-ΑΕΛ
Βέροια-Ηρακλής
Ξάνθη-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-Λεβαδειακός
Αστέρας-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Πας Γιάννινα
Παναιτωλικός-Πανιώνιος

3η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Ηρακλής
Κέρκυρα-Πλατανιάς
Ολυμπιακός-Βέροια
Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-Ξάνθη
ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Αστέρας

4η Αγωνιστική
Κέρκυρα-ΑΕΛ
Ηρακλής-Ολυμπιακός
Πλατανιάς-Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα
Βέροια-ΑΕΚ
Ξάνθη-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Παναιτωλικός
Αστέρας-ΠΑΟΚ

5η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Ολυμπιακός
Λεβαδειακός-Κέρκυρα
ΑΕΚ-Ηρακλής
ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-Ξάνθη
Πανιώνιος-Βέροια
Ατρόμητος-Αστέρας

6η Αγωνιστική
Ολυμπιακός-ΑΕΚ
Βέροια-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-Αστέρας
Λεβαδειακός-ΑΕΛ
Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής-Πανιώνιος
Πλατανιάς-Παναιτωλικός
Ξάνθη-Ατρόμητος

7η Αγωνιστική
ΑΕΛ-ΑΕΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός
Πανιώνιος-Ολυμπιακός
Παναιτωλικός-Κέρκυρα
ΠΑΟΚ-Ηρακλής
Αστέρας-Πλατανιάς
Ατρόμητος-Βέροια
Παναθηναϊκός-Ξάνθη

8η Αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Λεβαδειακός-Παναιτωλικός
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
Κέρκυρα-Αστέρας
Ηρακλής-Ατρόμητος
Πλατανιάς-Ξάνθη
Βέροια-Παναθηναϊκός

9η Αγωνιστική
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας-Λεβαδειακός
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Ξάνθη-Κέρκυρα
Παναθηναϊκός-Ηρακλής
Βέροια-Πλατανιάς

10η Αγωνιστική
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-ΑΕΛ
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Κέρκυρα-Βέροια
Ηρακλής-Πλατανιάς

11η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
ΑΕΛ-ΠΑΟΚ
Αστέρας-Παναιτωλικός
Ατρόμητος-Πανιώνιος
Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
Βέροια-Λεβαδειακός
Πλατανιάς-Ολυμπιακός
Ηρακλής-Κέρκυρα

12η Αγωνιστική
Αστέρας-ΑΕΛ
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος
Παναιτωλικός-Ξάνθη
Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα-Βέροια
ΑΕΚ-Πλατανιάς
Λεβαδειακός-Ηρακλής
Ολυμπιακός-Κέρκυρα

13η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
ΑΕΛ-Ατρόμητος
Ξάνθη-Αστέρας
Βέροια-Παναιτωλικός
Πλατανιάς-Πανιώνιος
Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα
Κέρκυρα-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

14η Αγωνιστική
Ξάνθη-ΑΕΛ
Ατρόμητος-Παναθηναϊκός
Αστέρας-Βέροια
ΠΑΟΚ-Πλατανιάς
Παναιτωλικός-Ηρακλής
Πανιώνιος-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Λεβαδειακός

15η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
Βέροια-Ξάνθη
Πλατανιάς-Ατρόμητος
Ηρακλής-Αστέρας
Κέρκυρα-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Λεβαδειακός-Πανιώνιος
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα