«Αλέφαντος»: «Στρατηγέ, έτσι θα νικήσεις τον Αστέρα»

ΚΑΙ Η ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα λέω, αλλά ποιος μ' ακούει; Η Βέροια, αν θέλει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στο δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης, θα πρέπει να έχει στρατηγική και σωστή διαχείριση του ματς. «Στρατηγέ» ο συγκεκριμέμος αγώνας κρύβει πολλές παγίδες. Έχεις να αντιμετωπίσεις μια πολύ καλή ομάδα, με ποιοτικούς ποδοσφαιριστές.
Ευτυχώς που λείπει ο πρώτος σκόρερ τους ο Μπαράλες, γιατί με αυτήν την άμυνα που έχουμε, έβλεπα να κάνει πάρτι. Στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα και λόγω έδρας, μπες λίγο επιθετικά. Δείξε πως δεν φοβάσαι το παιχνίδι. Δώσε εντολή στον Μπαλάφα και στον Βεργώνη να πιέσουν ψηλά, στην πρώτη πάσα. Μην σε πάρουν τον αέρα από την αρχή. Αν καταφέρεις και σκοράρεις καλώς, κάνε μετά διαχείριση του ματς μέχρι το ημίχρονο. Αν δεν μπορέσεις να βάλεις την μπάλα στο μπακλαβωτό, τότε οπισθοχώρησε λιγάκι και πάνε στην ανάπαυλα με το 0-0. Το παιχνίδι σου πρέπει να είναι ορθολογικό. Μην μου αρχίσουν πάλι τις γιόμες και τις σέντρες. Μπροστά παίξε με Κάμπορα, Καλτσά, Μπεν και Ντουμίτρου. Τον Μπεν τον θέλω σε ελεύθερο ρόλο για να έχει χώρους να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Και μην ξεχνάς, εδώ που έφτασαν τα πράγματα και η ισοπαλία είναι ένα θετικό αποτέλεσμα. Φτάνεις τους 41 βαθμούς και κλειδώνεις την παραμονή. Πρόσεξε ιδιαίτερα τα άκρα του Αστέρα. Μπορεί να σε πλαγιοκοπήσουν και να βρεθείς στο καναβάτσο. Καλή επιτυχία στην ομάδα μας!!!