Στο 90' έσωσε την παρτίδα η Βέροια, 1-1 με Πανθρακικό στην Κομοτηνή...

ΜΕ ΚΑΡΦΩΤΗ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΤΣΑ
Σ' ένα αγωνιστικό χώρο που δυσκόλευε τις κινήσεις των 22 ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων και έθετε σε κίνδυνο την σωματική τους ακεραιότητα, η Βέροια έκλεψε στο 89' τη νίκη από τον Πανθρακικό, με τον Καλτσά να ισοφαρίζει το γκολ του Τζάνη και τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1, στον κάκιστο αγωνιστικό χώρο της Κομοτηνής. Σ' ένα παιχνίδι δίχως ποιότητα, το πρώτο ημίχρονο ανήκε και στις δύο ομάδες.
Το πρώτο μισό στους γηπεδούχους που είδαν την υπεροχή τους να καρποφορεί χάρη στο γκολ του Τζάνη που ολοκλήρωσε ιδανικά την εκπληκτική ατομική προσπάθεια του Κάσες. Η Βέροια δεν μπόρεσε να
μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες της και στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα εξαιτίας, σε μεγάλο βαθμό, του κάκιστου αγωνιστικού χώρου του γηπέδου της Κομοτηνής.
Οι γηπεδούχοι έμοιαζαν να κρατούν το τρίποντο στα χέρια τους, ειδικά μετά και το 80', όταν η «Βασίλισσα του Βορρά» έμεινε με παίκτη λιγότερο, με τον Μπράβο να βλέπει απευθείας κόκκινη κάρτα για μία κλοτσιά στον Μπαϊκαρά! Το σκορ, όμως, ήταν ρευστό, ο Πανθρακικός δεν τελείωσε το ματς και τελικά το πλήρωσε. Ήταν το 89ο λεπτό, όταν ο Μπεν ξεχύθηκε στην αντεπίθεση και με ωραία σέντρα βρήκε τον Καλτσά στην πλάτη του Παπαγεωργίου και με κεφαλιά αυτός έφερε το παιχνίδι στα ίσα, χαρίζοντας στην ομάδα του έναν ακόμα βαθμό.

ΠΑΝΘΡΑΚ
ΙΚΟΣ (Ρόκα): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Εμπό, Τσουμάνης, Λαδάκης, Μεχία, Ποτουρίδης, Μπαϊκαρά, Κάσες (40' Μορένο), Τζάνης (46' Χρήστου), Ντιγκινί

ΒΕΡΟΙΑ (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Μπράβο, Καλί, Όστοϊτς, Μαλόν (68' Μαντζέκ), Βεργώνης, Παυλίδης (60' Μπαργκάν), Μπατιόν, Καλτσάς, Ντουμίτρου (79' Κάμπορα) , Μπεν