Φιλική νίκη της Βέροιας μέσα στον Αιγινιακό με 0-1

Φιλική νίκη πέτυχε σήμερα το μεσημέρι η «Βασίλισσα του Βορρά» μέσα στο Αιγίνιο επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 0-1. Σκόρερ για την ομάδα του Χοσέ Γκρανέρο ο Χαβιέ Κάμπορα στο 79 λεπτό της συνάντησης με κοντινό πλασέ. Αν και η Βέροια δεν μπήκε καλά στην αρχή του αγώνα, στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές και έγινε πιο απειλητική. Μάλιστα στο 57 λεπτό ο Μοχάμεντ Μπέν είχε δοκάρι σε σουτ που επιχείρησε, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Παυλίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον αμυντικό του Αιγινιακού Γεωργίου, να σώζει κυριολεκτικά επάνω στην γραμμή. Ο Ισπανός τεχνικός της Βέροιας έκανε πολλές αλλαγές στο παιχνίδι και δοκίμασε πολλούς ποδοσφαιριστές...Συμμετοχή για πρώτη φορά είχε και ο Κροάτης επιθετικός Ζβόνιμιρ Βούκιτς, ο οποίος μπήκε σαν αλλαγή στο 75 λεπτό του αγώνα. Δείτε φωτογραφίες από την συγκεκριμένη φιλική αναμέτρηση: